Blamaža Rijeke u Ljubljani, doživjeli su najveći europski poraz u povijesti

Konferencijska liga 29. kol 202417:25 > 21:24 1 komentar
Natasa Kupljenik SPP via Guliver Image

Nogometaši Rijeke oprostili su se od daljnjeg nastupanja u eurokupovima ove sezone nakon što su u uzvratnoj utakmici posljednjeg pretkola Konferencijske lige izgubili na gostovanju kod Olimpije u Ljubljani s čak 0-5 (0-4).

Kako je prva utakmica prije tjedan dana na Rujevici završila rezultatom 1-1, Olimpija je prošla dalje s ukupnih 6-1.

Prvi gol za Olimpiju postigao je Raul Florucz (2) nakon samo 83 sekunde igre, a do odlaska na poluvrijeme su Thalisson (13, 45) s dva i Dino Kojić (35) s jednim pogotkom povisili na nedostižnih 4-0 da bi Pedro Lucas (47) na samom startu drugog poluvremena postavio konačni rezultat.

Utakmica nije mogla lošije početi za Rijeku, Muhamedbegović je dugom loptom potražio Florucza, napadač domaćih je pobjegao nesmotrenim stoperima hrvatskog doprvaka i potom sjajnim lobom matirao Zlomislića.

Niti taj primljeni pogodak nije unio mobilizaciju u riječke redove. Štoviše, domaći su se praktički radili što su htjeli na suparničkoj polovici. Tako je u 13. minuti Kojić utrčao u kazneni prostor po lijevoj strani, poslao povratnu loptu na drugu vratnicu gdje je nečuvan bio Thalisson i bez problema poslao loptu u mrežu.

I kada je Rijeka napokon odigrala nekoliko akcija te preselila igru na polovicu Olimpije izborivši dva uzastopna kornera, uslijedila je kardinalna pogreška Pašalića koja je omogućila Olimpiji brzi protunapad kojega je pogotkom završio Kojić.

Pred sam kraj prvog poluvremena obrana Rijeke još je jednom pokleknula. Motika je okomitom loptom proigrao Kojića na rubu kaznenog prostora, ovaj ju je petom ostavio za Thalissona koji je preciznim udarcem svladao Zlomislića.

Čim je dvoboj nastavljen, Olimpija je postigla i peti gol. Nakon kratke kombinacije iz kornera Jorge Silva je ubacio loptu na peterac gdje je najviši bio Pedro Lucas.

U 60. minuti navijači Rijeke smješteni na južnoj tribini stadiona Stožice izazvali su prekid. Prvo su bakljama zasuli kazneni prostor u kojem je bio vratar Olimpije Vidovšek, a zatim su počeli bacati baklje i na zapadnu tribinu gdje su bili smještene pristalice domaćeg sastava.

To je izazvalo reakciju glavnog suca utakmice, Švicarca Schnydera koji je naredio igračima oba sastava da napuste travnjak dok se ne steknu uvjeti za nastavak, a to se dogodilo nakon pola sata kada su pripadnici Armade udaljeni sa stadiona. Rijeku tako uz težak poraz kojim će završiti svoje sudjelovanje u eurokupovima ove sezone očekuje i visoka financijska kazna UEFA-e.

Nakon divljanja Armade, koja je demolirala južnu tribinu stadiona u Ljubljani, igrači obaju sastava odigrali su preostalih pola sata tek da se ispuni i ta formalnost. Bilo je vidljivo kako više nikome nije do igre.