Čudo na SP-u! Postigao čak 9 pogodaka na utakmici

Nogomet ostalo 30. svi 201920:41 > 20:47
Print screen/SK

Mlada reprezentacija Norveške sa nevjerojatnih 12:0 pobijedila je selekciju Hondurasa u posljednjem kolu grupe C Svjetskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava u Poljskoj.

Skandinavcima je to prvi trijumf na prvenstvu, ali se zbog uvjerljivog trijumfa i dalje nadaju da mogu proći u osminu finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Utakmicu u Lubinu obilježio je 18-godišnji napadač Red Bull Salzburga Erling Braut Haland, koji je postigao čak devet golova! Norvežani su na poluvremenu vodili 5:0, uz tri pogotka mladog igrača, da bi u nastavku susreta još sedam puta matirali protivničkog golmana. Na ruku Skandinavcima išla su i dva crvena kartona – Gomez je u 57. minuti isključen zbog dva žuta kartona, dok je Lopes u nadoknadi vremena zaradio direktan crveni.

U drugoj utakmici grupe C selekcija urugvaja je savladala Novi Zeland sa 2:0 i sa maksimalnih 9 bodova osigurala prvo mjesto. Novozelanđani idu dalje kao drugoplasirani sa 6 bodova, dok Norveška sa gol razlikom 13:5 u petak čeka rasplet u preostale dvije grupe.