Hrvatska nakon 10 serija penala do četvrtfinala!

Nogomet ostalo 24. svi 20208:39 > 8:45
youtube

U najdramatičnijem okršaju prvog dana europskog prvenstva u PES-u, Hrvatska reprezentacija izborila je plasman u četvrtfinale pobjedom protiv Crne Gore!

Ukupan rezultat u dvije odigrane utakmice bio je 2:2, nakon čega se pristupilo trećoj utakmici koja se po pravilima igra do Zlatnog gola ili do isteka svih 90 minuta.

U gornjem videu na vremenu 9:25:50 pogledajte cijelu seriju penala Hrvatske i Crne Gore

Kako ni u tih 90 minuta, unatoč puno boljoj igri našeg predstavnika, velikom pritisku i obilju prilika, nije pao pogodak, pristupilo se jedanaestarcima.

A tamo maksimalna drama. Bilo je potrebno čak 10 serija da se dobije pobjednik, Crna Gora je propustila čak tri “meč lopte”, tj. situacije u kojima je samo trebala zabiti gol za prolaz, ali svaki put bi naš igrač pročitao stranu i obranio.

Na koncu je Hrvatska slavila rezultatom 5:4 i tako u tie-breakeru bila sretnija i spretnija te će u današnjem programu pokušati izboriti možda i nešto više od četvrtzavršnice.

Sljedeći protivnik Hrvatske danas bit će Francuska, pobjednik se dobiva po modelu Best of 3, a u četvrtfinale još su se plasirale Španjolska, Italija, Nizozemska, Rumunjska, Srbija i Austrija. Parove pogledajte ovdje:

Twitter

Hrvatsku na turniru predstavljaju Marko Gelo iz Samobora (nadimak mu je Gels-zapresic) koji je i kapetan ekipte te Andrej Šporčić iz Zagreba (dzaner18).

Turnir se igra za nagradni fond od 100 tisuća eura, a prvacima odlazi 40 tisuća iste valute.

U nastavku pogledajte današnju satnicu četvrtfinala, a utakmice možete pratiti na Youtube kanalu Sport Kluba, kliknite poveznicu