Newcastle izbacio City, Guardiola i društvo vraćaju se autobusom

Nogomet 27. ruj 202323:14 0 komentara
Michael Zemanek/DeFodi Images via Guliver Images

Derbi treće runde engleskog Liga kupa igran je na St. James' Parku gdje je domaćin Newcastle svladao prvaka Europe i Engleske Manchester City...

Newcastle je slavio 1:0, a jedini gol postigao je švedski reprezentativac Alexandar Isak u 53. minuti. Pogotku je prethodila velika pogreška mladog braniča Cityja Rica Lewisa.

Dok je u prvom poluvremenu još koliko-toliko dominirao, City je u nastavku bio bez gasa. U prorijeđenom sastavu nisu imali nekog inspiriranog pojedinca koji bih vratio u igru i ostalo je 1:0.

Za City je Joško Gvardiol odigrao svih 90 minuta, a Mateo Kovačić 68. Po završetku utakmice menadžer Cityja Pep Guardiola bio je bijesan na suce, a da stvar po njegovu momčad bude gora, na put natrag prema Manchesteru morat će autobusom. Tako je barem bilo najavljeno prije utakmice budući da njihov privatni zrakoplov ima određenih poteškoća.

Plasman u osminu finala izborili su i Liverpool, Arsenal, te Chelsea.

Liverpool je preokretom sa 3-1 pobijedio Leicester City. Gosti su poveli već u trećoj minuti golom Kaseya McAteera i do poluvremena su obranili vodstvo. U nastavku su “Redsi” stisnuli gas i s tri gola okrenuli rezultat. Strijelci su bili Cody Gakpo (48), Dominik Szoboszlai (70) i Diogo Jota (89).

Arsenal je na gostovanju pobijedio Brentford sa 1-0 golom Reissa Nelsona u osmoj minuti, a identičnim rezultatom je Chelsea slavio protiv Brightona. Pogodak je postigao Nicolas Jackson u 50. minuti.