Modrić ušao pa savršeno asistirao za pobjedu Reala u Vigu

La Liga 19. lis 202423:05 0 komentara
AP Photo/Lalo R. Villar by Guliver

Luka Modrić upisao je asistenciju u utakmici Celte Vigo i Real Madrida u španjolskom prvenstvu. Modrić je ušao u igru u 63. minuti umjesto Federica Valverdea, a već je u 66. upisao asistenciju za Viniciusa, koji je zabio za 1:2. Brazilac je utrčao u prazan prostor, a kapetan Hrvatske mu pravovremeno dodao i tako stvorio čistu situaciju za pogodak. Tim je rezultatom i završila utakmica.

Modrić je samim ulaskom u igru utakmici protiv Celte Vigo postao je najstariji igrač u povijesti koji je nastupio za Real Madrid. Nastupio je u dobi od 39 godina i 41 danom. Rekord je dosad držao mađarski napadač Ferenc Puškaš, koji je 1966. nastupio u kupu protiv Betisa u dobi od 39 godina i 36 dana.

Real Madrid je loše započeo utakmicu, a Celta je u prvom poluvremenu imala veliku priliku za vodstvo, no Williot Swedberg je promašio gol u situaciji jedan na jedan s Courtoisom. Ipak, Real je poveo u 20. minuti pogotkom Kyliana Mbappea, koji je majstorski pogodio s 18 metara, smjestivši loptu uz stativu Celtinog gola.

Celta je igrala odlično i izjednačila u 51. minuti kada je Swedberg bio precizan. Nakon ubačaja s desne strane Oscara Mingueze, bivšeg igrača Barcelone, Swedberg je neometan pogodio s desetak metara, što je bio rezultat loše reakcije Realove obrane, oslabljene brojnim ozljedama. U trećoj minuti sudačke nadoknade Anastasios Douvikas je promašio veliku priliku za Celtu, promašivši iz slične pozicije kao Swedberg. Ovom pobjedom Real se izjednačio bodovno s Barcelonom, koja svoj susret igra u nedjelju.