Messi zabio dvaput, asistirao te izborio kazneni udarac u uvjerljivoj pobjedi Argentine

Nogomet 15. lip 20248:53 0 komentara
AP Photo/Nicolas Aguilera via Guliver

Leo Messi zabio je dva gola i asistirao za jednog u pobjedi 4:1 Argentine protiv Gvatemale u pripremnoj utakmici za Copa Americu.

Nakon što je zbog ozljede propustio dvije prethodne prijateljske utakmice, a onda odigrao tek 34 minute u pobjedi 1:0 protiv Ekvadora, Messi se vratio u početnu postavu Argentine prvi put od studenog prošle godine i odmah pokazao da je i dalje njen vođa.

Osim što je bio dvostruki strijelac i asistent za gol Lautara Martineza iz 66. minute, Messi je stigao pogoditi i okvir gola iz slobodnog udarca i sudjelovati u akciji kojom je Argentina izborila jedanaesterac. Propustio je dodatnu šansu za hat-trick nakon što je Lautaru prepustio da izvede udarac s bijele točke u 39. minuti.

Gvatemala je povela u 4. minuti autogolom Lisandra Martineza, koji se našao na krivom mjestu nakon što je argentinski golman Emiliano Martinez boksanjem branio gol nakon slobodnog udarca suparnika. Sve što se događalo nakon toga prošlo je u znaku Argentine, koja je imala posjed lopte od 72 posto, 19 udaraca prema golu (Gvatemala 4), od čega 10 u okvir (Gvatemala 0).

Prednost Gvatemale u Landoveru trajala je tek osam minuta, do jednog od najlakših golova koje je Messi postigao u karijeri. Suparnički golman Nicholas Hagen napravio je nevjerojatnu pogrešku i dodao mu loptu na šest metara pred praznim golom.

Već u 39. Argentina je preokrenula rezultat nakon što je Messi pronašao Valentina Carbonija, koji se s desne strane sjurio u šesnaesterac u kojem ga je Nicolas Samayoa zaustavio prekršajem. Lautaro Martinez realizirao je jedanaesterac, a onda u 66. i povisio vodstvo na lijepo Messijevo dodavanje.

Konačnih 4:1 stiglo je u 71. minuti. Angel Di Maria varkom se oslobodio čuvara i idealno poslužio Messija za njegov drugi gol večeri i 108. za Argentinu u 182. nastupu za nju.