Marca: Modrića treba klonirati, Italija je pokazala da voli nezasluženo pobijediti

Euro2024 25. lip 20247:53 1 komentar
AP Photo/Ebrahim Noroozi via Guliver

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić izabran je za najboljeg igrača utakmice protiv Italije, nažalost nije imao previše razloga za slavlje nakon što je susret završio 1-1, a "Vatreni" praktički ostali bez plasmana u osminu finala.

O legendi reprezentacije, ali i Real Madrida ponovo se raspisala španjolska Marca.

Od najluđe minute u karijeri do suza u 98. minuti. Nogomet je bio okrutan prema Luki Modriću koji je prošao sva raspoloženja na utakmici da bi na kraju potonuo zbog pogotka Azzurra u 98. minuti, toliko da su Hrvati ostali u iščekivanju velikog čuda. Očekivano je da Hrvatska na kraju ispadne, iako je prolaz teoretski još uvijek moguć.

Modrić je protiv Italije u samo jednoj minuti otišao iz pakla u raj. U 54. minuti pri rezultatu 0:0 sudac Makkelie dosudio je penal za Hrvatsku. Modrić, a tko drugi, preuzeo je odgovornost. U posljednjih nekoliko pucanja nije imao sreće s jedanaest metara, ali trenutak je tražio da on povuče Hrvatsku. Nitko u Hrvatskoj nema više osobnosti od Luke, desetke, kapetana”, pišu i nastavljaju s analizom.

Luka je uhvatio loptu, duboko udahnuo i pokušao prevariti Donnarummu. Modrić je pucao u desnu stranu, u svoju sigurnosnu zonu, no talijanski vratar je pročitao njegovu namjeru. Talijanska publika je poludjela, no veselje je kratko trajalo. Jer Hrvatska je nastavila s napadima, a samo minutu kasnije Modrić se ponovno pojavio u kaznenom prostoru, skupio odbijenu loptu Donnarummi i lijevom nogom poslao loptu u gornji kut. Sjajan gol i veselje Hrvata.