Livaja se vratio golom u pobjedi Hajduka, centimetri dijelili Rudeš od senzacije

Hrvatska 17. velj 202419:13 0 komentara
Robert Matić / Hajduk.hr via Guliver Images

Subotnji dio 23. kola SuperSport HNL-a završen je pobjedom Hajduka 2:0 kod Rudeša u Zagrebu.

Strijelci su bili Marko Livaja u 48. minuti i Leon Dajaku u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Kako se i očekivalo, Hajduk je dominirao od prve minute, ali žilavi Rudeš dugo je odolijevao. Uz to je u 45. minuti VAR poništio gol Pukštasa zbog ranijeg zaleđa.

Ipak, u 48. minuti povratnik Livaja, koji je zbog ozljede propustio prethodne dvije utakmice, slomio je domaćina i zabio osmi gol u prvenstvu ove sezone. Pogodio je glavom s pet metara nakon asistencije Kalika.

Kalik i Brekalo propustili su odvesti Hajduk na dva gola razlike, da bi se u finišu Rudeš potpuno ohrabrio i svim silama krenuo po izjednačenje. U 85. minuti Hajdukov vratar Lučić obranio je dva udarca u istoj akciji, a u petoj minuti sudačke nadoknade Petković je iz teškog kuta pogodio Lučićevu spojnicu!

Dvije minute kasnije Hajdukovi igrači i navijači mogli su odahnuti. U zadnjim sekundama sedme minute sudačke nadoknade Dajaku je potvrdio pobjedu Hajduka 2:0.

Splićani su se tako vratili na dva boda od vodeće Rijeke koja je ranije u danu s 4:0 nadigrala Lokomotivu.