Sučić odigrao cijelu utakmicu u pobjedi Sociedada kod Girone

La Liga 19. lis 202422:22 0 komentara
xBaguxBlancox by Guliver

Nogometaši Real Sociedada došli su u subotu do treće prvenstvene pobjede svladavši kao gosti Gironu s minimalnih 1-0 (1-0).

Pogodak vrijedan tri boda postigao je kapetan baskijske momčadi Mikel Oyarzabal u 44. minuti.

Luka Sučić je za pobjednike odigrao cijelu utakmicu. Imao je i tri udarca prema golu, dva su mu blokirali domaći obrambeni igrači, a jedan nije bio dovoljno precizan.

Real Sociedad se bodovno izjednačio s Gironom (12 bodova) i skočio na 11. poziciju, dok je katalonska momčad pala na 13. mjesto.

Nogometaši Betisa slavili su sa 2-1 (1-0) na gostovanju kod Osasune u Pamploni. Gosti su poveli već u 7. minuti golom Vitora Roquea. U 59. minuti je izjednačio Lucas Torro, ali je pobjedu momčadi iz Seville osigurao Chimy Avila golom u 73. minuti.

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu za Osasunu te se našao u nekoliko situacija u kaznenom prostoru za šut glavom, ali mu je nedostajalo preciznosti.

Betis i Osasuna su sada bodovno izjednačeni. Obje momčadi imaju po 15 bodova, a Betis je sa 11. skočio na šesto mjesto potisnuvši Osasunu na sedmu poziciju.

U prvoj utakmici nogometaši Athletica na svom su San Mamesu s uvjerljivih su 4-1 (3-0) svladali Espanyol. Već u 6. minuti Daniel Vivian je doveo Athletic u vodstvo, a onda je Inaki Williams u 28. i 30. minuti povećao prednost domaće momčadi na 3-0, uz dvije asistencije Alejandra Berenguera. U 55. minuti se Berenguer iz asistenta prometnuo u strijelca za 4-0.

Alvaro Tejero je u 92. minuti postigao utješni pogodak za goste iz Barcelone.

Athletic je petom pobjedom u sezoni privremeno skočio na četvrto mjesto sa 17 bodova, a Espanyol je sa 10 bodova iz 10 nastupa na 14. pozi