Kulenović spasio Dinamo u sudačkoj nadoknadi, remi na Opus Areni!

Hrvatska 3. ožu 202419:31 0 komentara
AP Photo via Guliver

Unatoč kasnom pogotku, Modri su se opet udaljili od vrha.

U derbiju 25. kola SuperSport HNL-a Osijek i Dinamo su na Opus Areni pred 11.450 gledatelja odigrali 1-1.

Osijek je poveo u 26. minuti golom Domagoja Bukvića, a izjednačio je Sandro Kulenović u četvrtoj minuti nadoknade.

Prvu priliku na susretu imali su gosti. Martin Baturina je u petoj minuti pucao iz slobodnog udarca, no Marko Malenica je obranio. Baturina je zaprijetio i dvije minute kasnije, ali je pucao daleko od gola. U prvih 25 minuta Dinamo je kontrolirao situaciju na terenu, no u 26. minuti Osijek je poveo.

Dinamov golman Ivan Nevistić je nepotrebno istrčao iz kaznenog prostora i izbacio loptu u aut. Ramon Mierez je odmah vratio u igru, uposlivši Bukvića, a mladi hrvatski reprezentativac se “lažnjakom” oslobodio Kevina Theophilea-Catherinea i preciznim udarcem sa 8-9 metara pogodio suprotni, desni vratarev kut. Dinamo je do kraja poluvremena nešto pokušavao, međutim nije ozbiljnije ugrozio domaća vrata.

Prvu priliku za izjednačenje “modri” su imali u 55. minuti, Bruno Petković je pucao iz slobodnog udarca, ali je pogodio zid. U 61. minuti je glavom zaprijetio i Arijan Ademi, ali je pucao ravno u domaćeg vratara.

Prvu pravu priliku u drugom dijelu Osijek je imao u 61. minuti, Petar Pušić je idealno ubacio s lijevog krila, a Marin Prekodravac je neometan pucao glavom sa 8-9 metara, ali je loptu poslao visoko iznad grede. Samo minutu kasnije Osijek ponovo prijeti. Mierez se ubacio ispred Maximea Bernauera i silovito pucao sa 15 metara, ali je uzdrmao gredu. U 75. minuti ponovo je zaprijetio i Bukvić, ali je Nevistić bio dobro postavljen.

Dinamo je u završnici zaigrao s tri napadača (Brodić, Petković, Kulenović), no prave prilike su imali domaćini i to dvije u istom napadu u 85. minuti. Prvo je pucao Mierez pucao, ali je Nevistić sjajno obranio. Lopta se potom odbila do Matkovića koji je također u idealnoj situaciji za postizanje pogotka, ali je vratar Modrić još jednom vrhunski reagirao.

Mierez je sjajno reagirao i pred svojim golom. U 87. minuti je spasio čisti gol, izbivši glavom s crte loptu koju je uputio jedan od Dinamovih igrača. U tim je trenucima došlo i do gužve i naguravanja igrača, a Igor Pajač je smirio situaciju žutim kartonima Mierezu i Kulenoviću. Dinamo je ipak uspio iščupati bod golom Sandra Kulenović u četvrtoj minuti nadoknade.

U prvom nedjeljnom susretu Rijeka je pred 6.850 gledatelja na Rujevici pobijedila Varaždin sa 2-0 vrativši se na vrh ljestvice.

Domaćin je uspio slomiti Varaždin tek u završnici susreta, a golove su zabili Niko Galešić u 80. minuti i Matej Mitrović u 90. minuti.

Rijeka je defanzivni blok Varaždina prvi put uspjela probiti u 80. minuti. Pašalić je izveo korner, Hodža vratio loptu pred gol, a Galešić glavom poentirao za 1-0. Točku na “i” domaćin je stavio u 90. minuti. Ponovo je Pašalić ubacio, Galešić je ovoga puta bio asistent, glavom je prenio loptu do drugog stopera Mitrovića koji je pogodio za 2-0.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Rudeš i Gorica.

Rijeka vodi na ljestvici sa 53 boda, Hajduk ima bod manje, dok je Dinamo treći sa 48 bodova i susretom manje. Osijek na četvrtom mjestu ima 36 bodova.

Varaždin je osmi sa 26 bodova, a zadnje dvije pozicije drže Istra 1961 sa 25 i Rudeš sa svega četiri boda.