Kovača se više nije moglo čekati: Wolfsburg mu uručio otkaz!

Bundesliga 17. ožu 202410:31 0 komentara

Stigla je i službena potvrda kluba, a svi ugledni njemački mediji ranije su javljali da je odluka pala. Kovačev niz bez pobjeda i potencijalna borba za opstanak bila su i više nego dovoljni upravi da mu uruči otkaz.

Niz od deset utakmica bez pobjede su izdržali, ali nakon jedanaeste strpljenja više nema. Uprava Wolfsburga odlučila je uručiti otkaz bivšem kapetanu i izborniku hrvatske reprezentacije, Niki Kovaču!

“Nakon poraza od Augsburga i analize igre i trenutačne situacije donijeli smo odluku o raskidu suradnje. Žalimo zbog takvog razvoja događaja, ali vjerujemo da je ovo ispravan potez kojim će momčad dobiti potreban impuls. Zahvaljujemo Niki Kovaču, njegovom bratu Robertu i Aaronu Briggsu i želimo im sve najbolje u budućnosti na osobnom i profesionalnom planu”, rekao je Schäfer.

Kovač je na oproštaju od kluba zahvalio čelništvu, istaknuo dobar odnos koji je imao s njim i izrazio žaljenje zbog toga što nije uspio pokrenuti momčad.

“Imali smo odnos pun povjerenja, profesionalizma i ugodno smo surađivali. Zahvalni smo. Osobno sam razočaran što unatoč obečavajućem početku nismo uspjeli. Momčadi, klubu i navijačima želimo sve najbolje do kraja ove sezone i u budućnosti”, rekao je Kovač.

Kap koja je prelila čašu bio je subotnji, domaći poraz od Augsburga (1-3) kojim su Vukovi ostali na tek šest bodova iznad zone ispadanja. Wolfsburg je poveo već u 9. minuti golom Wimmera, a isti je igrač u posljednjoj minuti prvog dijela zaradio isključenje, nakon čega je sve išlo na mlin gostiju. Augsburg je izjednačio do kraja poluvremena da bi u nastavku veliki preokret donio bivši igrač Dinama i povremeni hrvatski reprezentativac, Kristijan Jakić. Sudbina se, očito, poigrala tako da je Hrvat Hrvatu “smjestio” otkaz…

Kako god, u cijeloj je priči važan još jedan hrvatski reprezentativac – Lovro Majer. Plemeniti veznjak ljetos je iz Rennesa došao u Wolfsburg, a glavnu ulogu u tom transferu odigrao je upravo Niko Kovač koji je sunarodnjaku mogao ponuditi kakvu-takvu stabilnost u klubu. U jeku krize navijači su prozivali Kovača da Majer igra samo zato što je Hrvat, a kakva će sad biti njegova minutaža, tek ćemo vidjeti.