Bivši nizozemski izbornik narugao se Zrinjskom, pa ga stigla ‘karma’

Konferencijska liga 22. ruj 20239:13 0 komentara
Guliver Images

Nogometaši Zrinjskog izveli su nevjerojatni obrat u susretu prvog kola skupine E Konferencijske lige, pobijedili su u Mostaru nizozemski AZ Alkmaar 4:3 nakon što su gubili 0:3.

Legendarni nizozemski trener Dick Advocaat je za vrijeme poluvremena na nizozemskoj televiziji rekao nešto zbog čega, nakon što je utakmica odigrana do kraja, postao predmet izrugivanja na društvenim mrežama.

“Nevjerojatno je da ovakvim momčadima uopće dopuštaju da igraju u europskim kupovima…”, rekao je Advocaat.

Činilo se kako će Zrinjski teško nastradati u ovom susretu jer je nizozemska momčad na poluvremenu vodila 3-0. Strijelci su bili Van Brederode u 10., Mijnans u 32. i De Wit u 44. minuti, ali uz to je AZ Alkmaar imao još nekoliko izglednih prilika za pogodak i bio je bitno bolja momčad.

I onda se u nastavku sve preokrenulo, a domaći igrači su kreirali čudo. Krunoslav Rendulić je početkom drugog poluvremena u igru uveo Zvonimira Kožulja koji je u 48. minuti smanjio na 1-3 nakon slobodnog udarca s više od 30 metara.

Dvadeset minuta kasnije pojavila se nada za Zrinjski jer je Josip Ćorluka smanjio na 2:3. Tu nije bio kraj domaće oluje u Mostaru, ali i sjajnih reakcija trenera Rendulića. Naime, hrvatski trener je u 70. minuti uveo Hrvanovića u igru, a ovaj je u sljedećoj minuti pogodio za 3:3.

Kožulj, džoker s klupe, bio je strijelac još jednom, u 81. minuti je postigao pogodak za 4:3 i nevjerojatan obrat u Mostaru.