Ključni igrač Cityja razmišlja o odlasku, želi ga Barcelona

Champions League 11. lip 20238:46 0 komentara
xNicolòxCampox via Guliver

Manchester City konačno je osvojio Ligu prvaka slavljem protiv Intera u velikom finalu, no Guardiola već ima razloga za razmišljati o budućnosti...

Ilkay Gundogan, njemački veznjak i ponajbolji igrač Manchester Cityja ove sezone, istaknuo je nakon osvajanja Lige prvaka kako još uvijek nije siguran oko svoje budućnosti.

U engleskim medijima, već se tjednima spominje njegov eventualni odlazak iz redova ‘Građana’. Za njega je navodno ozbiljno zainteresirana Barcelona, a Xavi ga vidi kao sjajnu zamjenu za Sergia Busquetsa koji napušta katalonski klub nakon dugih 18 godina.

“Nisam još ništa odlučio”, kazao je Gundogan nakon utakmice, upitan o svojoj budućnosti.

Što se samog finala tiče, Nijemac je rekao kako je utakmica bila vrlo izjednačena te tvrdi da je pobjeda mogla otići na obje strane.

“Ovo je bila 50-50 utakmica u kojoj je jedan gol prosudio. Imamo sreće što je taj gol otišao na našu stranu. U finalu Lige prvaka uvijek možete očekivati tešku utakmicu. Nismo bili najbolji u prvom poluvremenu, iako smo imali nekoliko dobrih šansi, međutim znali smo da moramo biti bolji u nastavku – u tome smo i uspjeli”, zaključio je.

Gundogan je ove sezone bio ključan u osvajanju trostruke krune, a posebno se istaknuo u finalu FA kupa gdje je postigao 2 zgoditka u pobjedi protiv Manchester Uniteda.