Jedan hajdukovac spektakularno zabio, a drugi obranio penal za pobjedu U-19 Hrvatske

Nogomet 20. ožu 202418:53 0 komentara
HNK Hajduk / Youtube

Izabranici Siniše Oreščanina na najbolji način su otvorili elitno kolo kvalifikacija za U-19 europsko prvenstvo pobjedom protiv vršnjaka iz Njemačke. Hrvatska je u Varaždinu slavila 2:1, a drugu utakmicu igra protiv Turske 23. ožujka u 15:30 i treću protiv Rumunjske 26. ožujka u 14 sati. Sve utakmice Hrvatska će odigrati u Varaždinu.

Na Euro koji se održava u Sjevernoj Irskoj od 15. do 28. srpnja ove godine kvalificirat će se, uz domaćina, sedam pobjednika skupina elitne runde. U našoj supini danas je Turska svladala Rumunjsku 2:0, tako da nakon prvog kola skupine Hrvatska i Turska imaju po tri boda, dok su Njemačka i Rumunjska bez bodova. Hrvatska je do sada tri puta sudjelovala na Euru U-19, a posljednji put 2013. godine. Pet najboljih reprezentacija s predstojećeg Eura kvalificirat će se na U-20 Svjetsko prvenstvo koje se iduće godine održava u Čileu.

Hrvatska je protiv Njemačke povela već u sedmoj minuti utakmice, a strijelac je bio 17-godišnji igrač Dinama Branko Pavić odličnim udarcem malo izvan kaznenog prostora. U 32. minuti se gosti vraćaju u igru, a strijelac je bio Herthin igrač Ibrahim Maza. Ipak, do kraja poluvremena se Hrvatska vraća u vodstvo, i to na spektakularan način.

U 41. minuti naši mladići su izveli udarac iz kuta koju su Nijemci očistili glavom, a lopta na nekih 25 metara od gola dolazi do mladog igrača Hajduka Roka Brajkovića, koji ju je primio na prsa i onda sjajnim udarcem desnom nogom pogodio neobranjivo u bliži kut vratara. Nijemci su imali priliku vratiti se ponovo u 89. minuti utakmice, kada im je dosuđen kazneni udarac, ali je Hajdukov mladi vratar Borna Buljan obranio udarac i donio veliku pobjedu mladoj reprezentaciji.