Jakoliš debitirao u porazu svog novog kluba

Francuska 27. velj 202218:36 > 18:37
FedericoPestellini Panoramic via Guliver Image

Nogometaši Lorienta pobjegli su s dna ljesvice francuskog prvenstva pobjedom 1:0 na gostovanju u Brestu.

Malijac Ibrahima Kone je u igru ušao u 70. minuti, a tri minute poslije postigao pogodak vrijedan tri boda.

Tako je Lorient u neizvjesnoj borbi za opstanak sa 24 boda skočio sa 20. mjesta na 16. poziciju ostavivši iza sebe Metz (22), Saint-Etienne (22), Bordeaux (22) i Troyes (21) koji ima utakmicu manje.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Lens koji je sa 2:1 slavio kod Angersa. Domaći su poveli u 49. minuti pogotkom Fulginija. Gosti su do izjednačenja došli autogolom Mendyja u 73. minuti, a u 76. minuti je Clauss postavio konačnih 2:1. U 87. minuti u igru je ušao prvi put od dolaska u Angers i Marin Jakoliš, ali rezultat se nije mijenjao.

Lens je sa 40 bodova skočio na šesto mjesto, a Angers je sa 29 bodova na 14. poziciji.

U prvoj nedjeljnoj utakmici također su slavili gosti. Reims je pobijedio Monaco u Monte Carlu, iako je domaća momčad povela u 55. minuti pogotkom Ben Yaddera. Reims je izjednačio u 84. minuti autogolom Vollanda, a u sučevom dodatku pobjednički gol za goste postigao je Mbuku. Monaco je pao na 8. mjesto sa 38 bodova, a Reims je na 13. poziciji sa 31 bodom.