Izbacili Hrvatsku i plasirali se u polufinale SP-a, protivnici su im Francuzi

Nogomet 30. ruj 202420:08 0 komentara
xLobeca FelixxSchlikisx via Guliver

Reprezentacije Argentine i Francuske posljednji su polufinalisti Svjetskog futsalskog prvenstva u Uzbekistanu.

Aktualni svjetski doprvaci Argentinci su porazili Kazahstan sa 6:1, dok je Francuska sa 2:1 bila bolja od Paragvaja.

“Gauči” koji su u osmini finala svladalli Hrvatsku (2:0), poveli su 4:0 golovima Rose (22), Claudina (27), Arriete (29) i Corsa (33). Smanjio je Tursagulov (34), no Argentina je uzvratila s još dva gola Bola (34) i Arriete (36).

U drugom četvrtfinalnom susretu Francuska je porazila Paragvaj sa 2:1.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Francuska je povela u 22. minuti golom Ouassinija Guirija. U 28. minuti je izjednačio Francisco Martinez, a pobjedu “Tricolorima” je donio Abdessamad Mohammed u 35. minuti.

Prvo polufinale u kojem će snage odmjeriti Ukrajina i Brazil na rasporedu je 2. listopada, dok će Francuska i Argentina igrati dan kasnije.

Finale i susret za 3. mjesto su 6. listopada.