Hrvatski Shakhtar i Ivanušec u Europa ligi

Champions League 13. pro 202323:28 0 komentara
xTomxBodex via Guliver

Završena je grupna faza Lige prvaka.

Trećeplasirane momčadi iz skupina igrat će kvalifikacije za osminu finala Europske lige. To su Feyenoord, Young Boys, Lens, Galatasaray, Braga, Benfica, Milan i Shakhtar.

Parižanima je išao u prilog i rezultat druge utakmice gdje je Milan slavio u Newcastleu s 2-1, te pomogao Francuzima, ali i se jer su osigurali Europsku ligu. Newcastle je vodio golom Joelintona i da je ostao taj rezultat, u nokaut fazu Lige prvaka prošli bi Englezi. No, Pulišić i Chukwueze su rastužili Svrake, koji ostaju bez Europe.

U nokaut fazu Lige prvaka prošao je i Porto koji je u izravnom obračunu s čak 5-3 slavio doma protiv Šahtara.

U ovoj skupini je Barcelona izgubila kod Antwerpa, kojemu su to prvi bodovi i prva pobjeda uopće u Ligi prvaka. U dramatičnoj završnici prvo je Marc Giui izjednačio za Barcu u 91. minuti, a u 93. je george Ilekihnena donio Belgijancima pobjedu.

Feyenoord je poražen kod Celtica, a Ivanušec je igrao za Nizozemce do 67. minute.