Turci u Osijeku šokirali loše Vatrene, Hrvatskoj poništen kazneni udarac

Nogomet 12. lis 202318:15 > 22:47 4 komentara
AP Photo/Darko Bandić via Guliver Images

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u susretu D skupine kvalifikacija za EURO 2024. godine u Osijeku od Turske 1:0 propustivši veliku priliku približiti se na korak do europske smotre u Njemačkoj.

Pogodak odluke zabio je Baris Alper Yilmaz u 30. minuti.

Hrvatska je za ogled protiv izravnog suparnika za plasman na EURO bila oslabljena neigranjem Ivana Perišića, Mislava Oršića, Andreja Kramarića, Luke Ivanušeca, dok se Marko Livaja oprostio od reprezentacije.

Turska je daleko bolje ušla u susret i u prvih 13 minuta gosti su imali tri lijepe prilike, no udarce Barisa Yilmaza i u dva navrata Kerema Akturkoglua je Dominik Livaković sjajno zaustavio.

Daleko bolju igru gosti su okrunili vodstvom u 30. minuti. Salih Ozcan je uputio jednu dugačku loptu do Yilmaza, Livaković je nepotrebno izašao izvan kaznenog prostora, što je napadač Galatasarayja iskoristio i lagano ga prebacio za vodstvo.

Koliko je Turska bila dominantna u prvom poluvremenu pokazuje i podatak od sedam turskih udaraca prema hrvatskim vratima pri čemu su četiri išla u okvir, dok su “Vatreni” prvi udarac u okvir suparničkog gola uputili u 45. minuti.

U nastavku susreta Hrvatska je bila daleko aktivnija, dok se Turska koncentrirala na kontre. U 90. minuti sudac Anthony Taylor je dosudio kazneni udarac za Hrvatsku zbog igranja rukom, ali ga je nakon VAR provjere ipak poništio.

U ranije odigranom susretu oz ove skupine Latvija je u Rigi pobijedila Armeniju sa 2-0 osvojivši prve bodove u skupini nakon pet uzastopnih poraz.

Golove za Latviju zabili su Janis Ikaunieks (39) i Daniels Balodis (68).

Domaćin je od 53. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Marcis Oss, no gosti to nisu uspjeli iskoristiti.

Za Latviju je to bila prva pobjeda i no i dalje ostaje na začelju, dok se Armenija ovim porazom udaljila od borbe za prva dva mjesta u skupini koja vode na EURO u Njemačku.

Na ljestvici vodi Turska sa 13 bodova, Hrvatska ima 10 bodova, no “Vatreni” imaju i susret manje. Armenija i Wales imaju po sedam bodova, a Latvija tri boda.

Hrvatskoj u nedjelju slijedi gostovanje u Walesu, a u drugom susretu se sastaju Turska i Latvija.