Vukovar pobijedio Rudeš koji slavi naslov prvaka Prve NL

Hrvatska 2. lip 202319:45 0 komentara
HNK Vukovar 1991

U velikom derbiju 33. kola Prve NL Vukovar je u gostima kod Rudeša pobijedio 2:1.

Podsjetimo, Rudeš je već ranije potvrdio naslov prvaka, a ovim porazom na kraju je izborio elitu sa samo jednim bodom više od Vukovara.

Prvo poluvrijeme otišlo je na Rudešovu stranu, koji je i poveo golom Boršića iz penala na samom kraju prvog dijela. No ulazak u drugi dio donio je izjednačenje, točnije Törles Tim Knöl vratio je stvari na početak u 52. minuti. Vukovar je do sva tri boda u Zagrebu došao preko Franca Capitanija koji je bio strijelac za konačnih 2:1 u 76. minuti.

Rudeš se nakon sezone 2018/19 vraća u HNL, no treba čestitati i Vukovarcima koji su imali odličnu sezonu i s pravom se mogu nadati da će i u idućoj sezoni biti jedni od kandidati za ulazak u elitno društvo.

U nešto ranijem terminu Jarun je na svom terenu slavio protiv vinkovačke Cibalije 2:1.