Kaos u Drugoj HNL: ‘Zvao me Bruno Marić, lakrdija’

Hrvatska 12. ožu 202212:01 > 12:02
HNS

U utakmici 20. kola Druge HNL Sesvete i Cibalia su remizirali (1:1), no nakon utakmice najmanje se pričalo o rezultatu.

Naime, u 70. minuti dvoboja sudac Vedran Jelenčić nije dosudio penal za Cibaliju pri vodstvu 1:0, dok je u 90. minuti poništio gol vinkovačkog sastava tako što je dosudio zaleđe. Nakon toga uslijedio je kaos.

Vinkovački ultrasi krenuli su u okršaje, a zatim je intervenirala i redarska služba.

Ciejlu situaciju je objasnio trener Cibalije Darko Jozinović u razgovoru za Vinkulja.hr.

Lakrdija, lakrdija, lakrdija… Zločin protiv nogometa! Prošao sam štošta u nogometu, ali ovako nešto nikad. Znači, kod naših 1:0 Jelenčić nam ne dosudi čisti kazneni udarac iz kojeg bismo imali priliku prelomiti utakmicu, a u zadnjim minutama njegov pomoćnik Mužar signalizira po meni nepostojeće zaleđe zbog čega nam je poništen Osmićev pogodak za pobjedu. Sramota za sve one koji su bili uključeni u ovo. Sramota!“, rekao je Jozinović.

Otkrio je trener Cibalije da je dobio poziv i od šefa sudaca Brune Marića.

Mnogo me ljudi zvalo, jer se vijest o ovom nogometnom zločinu brzo proširila. Mnogi su mi rekli, neću ih imenovati, kako Jelenčiću nije prvi put da radi ovakav cirkus na terenu. Posebno me ugodno iznenadio poziv šefa sudačke organizacije Brune Marića koji je dobio izvještaj o onome što se dogodilo na utakmici. Ispričao se i obećao da će staviti pod povećalo analizu ove utakmice. Ovakvim sucima nije mjesto na nogometnim terenima, jer blate većinu poštenih i treba ih izbaciti van. Za isto se zalaže i Bruno Marić kojem zahvaljujem na pozivu i riječima ohrabrenja i dajem mu punu podršku da očisti žito od kukolja“, rekao je trener Cibalije pa dodao:

Karatović (predsjednik Sesveta) mi je ničim izazvan opsovao pokojnu majku, sto ljudi čulo je njegov necivilizirani verbalni ispad. Ja svoju majku nisam našao bilo gdje, on svoju možda jest. Naravno, branio sam svoju čast i svoju majku.”