Kup: Rijeka u drami produžetaka prošla, Hajduk teško

Hrvatska 26. lis 201617:21 > 17:32
hnk rijeka

U odličnoj atmosferi i utakmici u Rudešu Rijeka je vodila 3:0 ali do pobjede su stigli tek u produžetku. Hajduk je preokretom došao do 2-1 slavlja nad drugoligašem Solinom. Lokomotiva je slavila u Mladini s 2:1.

U zagrebačkom Rudešu je istoimeni drugoligaš gubio 0-3 od Rijeke u 33. minuti da bi u drugom poluvremenu iz tri dosuđena kaznena udarca domaćini odličnom realizacijom stigli do poravnanja. U drugom poluvremenu Rudeš je kreirao nevjerojatan preokret. Riječki igrač Aleksandar Šofranac skrivio je tri jedanaesterca, a sva tri je realizirao Mateo Topić, prvi u 53. minuti, drugi u 62. i treći u 80.

U produžetku je Rijeka ipak izborila plasman u četvrtfinale s konačnih 5-3 .

Solin je pred svojim navijačima poveo u 15. minuti pogotkom Marija Jelavića te držao prednost sve do 64. minute kad je izjednačio Ante Erceg. Pogodak vrijedan prolaza među osam najboljih momčadi u Kupu za Hajduk je postigao Mađar Marko Futacs iz kaznenog udarca.

I Lokomotiva je okrenula zaostatak od jednog pogotka. Vinogradar je poveo u 33. minuti, ali je već dvije minute poslije izjednačio je Mirko Marić. Pobjedu Lokomotivi donio je Lovro Majer pogotkom u 69. minuti.