Fulham s tri gola šokirao nemoćni Tottenham!

Nogomet 16. ožu 202420:47 0 komentara
xSimonxTraylenx via Guliver

Uvjerljiv su subotnji nastup imali nogometaši Fulhama koji su pred svojim navijačima, u dvoboju 29. kola engleske Premier lige, pobijedili Tottenham s 3-0.

Igrač utakmice bio je Brazilac Rodrigo Muniz koji je postigao dva pogotka, a ujedno je njegov prvi u 42. minuti usmjerio susret na domaću stranu. U nastavku susreta prvo je Lukić u 49. povećao na 2-0 da bi Muniz u 61. minuti još jednom matirao gostujućeg vratara Vicarija za 3-0.

Fulham je pobijedio treći put u posljednja četiri ligaška susreta, ali je ostao na 12. mjestu ljestvice. Tottenham je ostao na petoj poziciji.

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Burnleyja, na domaćem terenu su svladali Brentford 2-1. Već od devete minute domaćin je bio u velikoj prednosti jer su gosti ostali s igračem manje, nakon isključenja Sergija Reguilona, a ujedno je Bruun Larsen realizirao jedanaesterac za 1-0. Burnley je prednost povećao u 62. minuti kada je strijelac bio Fofana, ali se Brentford vratio u igru kada je Ajer u 84. smanjio na 1-2.

Do kraja je Burnley, unatoč igraču više, drhtao i panično čuvao prednost od jednog pogotka. S ova tri boda Burnley se odvojio od posljednjeg na ljestvici Sheffield Uniteda, ali je još dug put do prvoligaškog spasa.

Luton i Nottingham Forest su odigrali 1-1, s tim da su gosti bili bliže pobjedi. Nottingham Forest je poveo u 34. minuti golom Wooda te je vodio sve do 89. kada je domaće navijače razgalio Berry i postavio konačnih 1-1. Obje su momčadi i dalje u opasnoj zoni, Nottingham Forest je 17., a Luton na 18. mjestu.

U nedjelju se igra samo jedna utakmica ovog kola, a sastaju se West Ham – Aston Villa.