Lyon jedina ekipa bez pobjede u Ligue 1, Lovrenu svih 90 minuta

Francuska 22. lis 202323:04 0 komentara
FedericoPestellini Panoramic via Guliver

U posljednjem susretu devetog kola francuske Ligue 1 igrale su međusobno dvije posljednje momčadi s ljestvice, a Clermont je kao gost pobijedio Lyon 2-1.

Do ove nedjelje bile su to i jedine momčadi bez pobjede, a nakon nedjelje ne tako davno ugledni Lyon ostaje jedina momčad Ligue 1 bez slavlja.

Clermont je prednost od dva pogotka stekao nakon prvih 45 minuta. Cham je bio strijelac u 10., a Magnin u 35. minuti. Cijelo drugo poluvrijeme Lyon je napadao, ali uspio je samo smanjiti. U 52. minuti autogol je dao Ogier, no ni do boda Lyon do kraja nije uspio doći.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Lyon, dok je Duje Ćaleta-Car ostao na domaćoj klupi za pričuve.

U nedjelju su se inače nogometaši Monaca vratili na vrh ljestvice nakon što su na domaćem terenu pobijedili Metz 2-1. Za Monaco susret nije dobro počeo jer je već u četvrtoj minuti Camara pogodio za 1-0 gostiju. U ostatku utakmice u junaka se premetnuo ruski nogometaš Aleksandr Golovin koji je zabio dva gola za preokret. Pogađao je u 42. i 55. minuti za šestu ligašku pobjedu Monaca ove sezone.

Monaco ima bod više od druge Nice, dok je Metz ostao nisko, na 16. mjestu ljestvice.