Lille slavi Yazicija za četvrto mjesto u Ligue 1

Francuska 22. lis 202317:43 0 komentara
LaurentSanson Panoramic via Guliver Image

Novu pobjedu upisali su nogometaši Lillea u francuskoj Ligue 1, na domaćem terenu su pobijedili Brest 1-0 u susretu devetog kola.

Utakmica je odlučena već u šestoj minuti, a jedini strijelac na susretu bio je turski nogometaš Yazici čime je svoju momčad odveo na četvrto mjesto ljestvice.

Domaću pobjedu upisao je i Nantes koji je s 2-0 bio bolji od Montpelliera. Mollet je zabio u 44. minuti za 1-0, a Bamba u 74. za 2-0 te je i Nantes napravio velike korake prema naprijed na ljestvici. Trenutačno je na sedmom mjestu.

Toulouse i Reims su odigrali 1-1, a oba su gola postignuta početkom drugog dijela. Gosti su poveli pogotkom Richardsona u 48. minuti, a samo tri minute kasnije izjednačio je Dallinga.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Lorienta su na domaćem terenu svladali Rennes 2-1. Upisao je time Lorient tek drugu prvenstvenu pobjedu ove sezone, a Rennes drugi poraz. Svi pogoci postignuti su u prvom poluvremenu. Sve je počelo autogolom gostujućeg igrača Omarija već u četvrtoj minuti, ali je Rennes preko Blasa izjednačio u 21. minuti. Utakmica je odlučena u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Toure zabio za 2-1 Lorienta.