Nogomet 4. svi 202323:07 0 komentara
AP Photo/Andrew Medichini via Guliver Images

Nogometaši Napolija po treći put u svojoj povijesti postali su prvacima Italije, a naslov su i matematički osigurali bodom osvojenim na gostovanju u Udinama, odigravši 1-1 protiv domaćeg Udinesea...

Domaća momčad je povela u 13. minuti, a strijelac je bio Slovenac Sandi Lovrić. Napoli je do izjednačenja došao u 52. minuti, kad je najbolji klupski strijelac Victor Osimhen postigao svoj 22. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Prvi naslov osvojen nakon 33 godine proslavili su igrači i vodstvo Napolija na terenu u Udinama, zajedno s navijačima koji su došli na sjever Italije, ali prava proslava je započela na ulicama Napulja i stadionu koji nosi ime Diega Armanda Maradone, legendarnog Argentinca koju u gradu pod Vezuvom ima status božanstva, a pod čijim je vodstvom osvojen posljednji “scudetto”.

Napoli je pet kola prije kraja došao do 80 bodova, 16 više od drugoplasiranog Lazija.

Važne bodove u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa osvojio je Empoli uvjerljivom domaćom pobjedom 3-0 protiv Bologne. Kolumbijski branič gostiju Jhon Lucumi već u 1. minuti je autogolom donio prednost Empoliju. U završnici prvog poluvremena je vodstvo domaćih udvostručio Akpa Akpro (45+1), a u 68. minuti je Nicolo Cambiaghi pogodio za 3-0. Konačnih 3-1 postavio je Riccardo Orsolini iz kaznenog udarca u 88. minuti.

Nikola Moro je počeo utakmicu u dresu Bologne, a zamijenjen je u 54. minuti. Marko Pjaca je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi.

Empoli je došao do 35 bodova i nalazi se na 15. mjestu, ali je sada osam bodova iznad zone ispadanja. Bologna je sa 45 bodova na devetoj poziciji.