UEFA se naklonila Livakoviću za obranu penala Ivanoviću: ‘Herojski’

Europa 27. ruj 202410:43 0 komentara
xTomasxSiskx via Guliver

Nogometaši Fenerbahčea uspješno su otvorili ovosezonsku Europsku ligu te su na domaćem terenu 2:1 svladali belgijskog predstavnika Union St. Gilloisea.

Fenerbahče je poveo u 26. minuti, kada je i sretno i spretno reagirao obrambeni igrač Soyuncu i pogodio za 1:0.

U 73. minuti su gosti ostali s igračem manje nakon isključenja MacAllistera, a samo osam minuta kasnije, nakon udarca Tadića, u svoju je mrežu loptu ugurao Burgess.

U 92. minuti je dosuđen jedanaesterac za goste. Ali i tada se Livaković pokazao kao majstor za udarce s bijele točke te je obranio udarac hrvatskom napadaču Franji Ivanoviću. Cijelu tu situaciju je zakuhao domaći igrač Osayi-Samuel koji je tom prilikom zaradio drugi žuti karton.

Službeni UEFA-in X profil za natjecanje uvrstilo je potez u kratki video s najboljim trenucima jučerašnjeg dana, a Livakovićevu obranu nazvali su ‘herojskom’.