Posrnulom Ajaxu novi poraz, Liverpool utrpao pet komada

Europa 26. lis 202323:06 0 komentara
NESimages/Marcel ter Bals/DeFodi Images via Guliver Image

Nogometaši Ajaxa doživjeli su novi poraz u 3. kolu Europske lige kod Brightona (0:2), dok su uvjerljive pobjede ubilježili Roma, Liverpool i Bayer.

Posrnuli Ajax izgubio je kod engleskog Brightona pogocima Joaoa Pedra (43) i Ansu Fatija (53). Josip Šutalo i Borna Sosa odigrali su cijelu utakmicu za Nizozemce, koji je zadnji u skupini s dva boda.

Liverpool je na Anfieldu s 5:1 porazio Toulouse, uz pet različitih strijelaca. Mrežu Francuza pogađali su Diogo Jota, Wataru Endo, Darwin Nunez, Mo Salah i Ryan Gravenberch, a Redsi imaju maksimalnih devet bodova. U ovoj skupini je belgijski Union svladao LASK s 2:1 golom Christiana Burgessa u 94. minuti. Marin Ljubičić je igrao cijeli susret za LASK.

Roma je golovima Romelua Lukakua i Edoarda Bovea s 2:0 na Olimpicu svladala prašku Slaviju, te vodi u skupini s 9 bodova. U ovoj skupini su Šerif i Servette igrali 1-1.

Bayer je u Leverkusenu s 5:1 nadigrao Qarabaq, uz dva gola Alejandra Grimalda, te vodi u skupini s maksimalne tri pobjede. Josip Stanišić je ušao za Bayer u 71. minuti.

Rennes je s 2:1 slavio u Ateni kod Panathinaikosa, a Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Grke.