Jurić doživio prvi poraz s Romom, Maguire spasio United

Europa League 3. lis 202423:11 0 komentara
AP Photo/Luca Bruno via Guliver

Njemački bundesligaš Eintracht Frankfurt uvjerljivo je sa 3-1 u Istanbulu pobijedio Bešiktaš, Roma je na gostovanju u Švedskoj izgubila od Elfsborga sa 0-1, baš kao i PAOK kod kuće od FCSB-a, dok su Porto i Manchester United u "ljepotici večeri" odigrali 3-3.

Nakon što je u prvom kolu prokockao 3-1 protiv Viktorije Plzen odigravši 3-3, Eintracht u drugom kolu nije ponovio istu grešku. Njemački sastav je “projurio” kroz Istanbul porazivši Bešiktaš sa 3-1.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Omara Marmousha s bijele točke, a samo tri minute kasnije Eric Dina Ebimbe je povećao prednost Eintrachta. Ciro Immobile je u 27. minuti mogao vratiti Bešiktaš u život, međutim nije realizirao jedanaesterac, Kaua Santos je obranio njegov udarac.

Pobjedu njemačkog sastava potvrdio je Ansgar Knauff u 82. minuti. Domaćin je u poljednjim trenucima tek ublažio portaz golom Arthura Masuakua.

Hrvatski napadač Igor Matanović igrao je za Eintracht cijeli susret, a u 67. minuti je postigao i gol, no poništen je zbog zaleđa.

TwenteFenerbahče su odigrali 1-1. Michel Vlap je doveo nizozemski sastav u prednost u 29. minuti, a izjednačio je Dušan Tadić u 71. minuti. Dominik Livaković je branio za turski sastav.

Cijeli susret je odradio i Dominik Kotarski na vratima PAOK-a koji je u Solunu izgubio od rumunjske ekipe FCSB sa 0-1. Gol odluke zabio je Daniel Birliega u osmoj minuti nadoknade.

Gosti su završili utakmicu s igračem manje nakon što je u 55. minuti isključen Darius Olaru. Dejan Lovren nema pravo nastupa za PAOK jer je stigao u Solun nakon isteka roka prijava za europsku sezonu.

Roma, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, je izgubila na gostovanju kod švedskog Elfsborga sa 1-0, a gol odluke zabio je Michael Baidoo u 44. minuti iz jedanaesterca. Bio je to prvi poraz za Jurić na klupi Rome.

Royale Union Saint-Gilloise i Bodo/Glimt su odigrali bez golova, a Franjo Ivanović je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Lyon je u Glasgowu deklasirao Rangers sa 4-1 ostvarivši drugu pobjedu.

Malick Fofana je doveo goste u prednost u 10. minuti, no samo četiri minute kasnije izjednačio je Thomas Lawrence. No, Lyon u 19. minuti dolazi do nove prednosti golom Alexandrea Lacazettea, a isti je igrač u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zabio i za 3-1.

Drugi gol na utakmici postigao je i Fofana u 55. minuti. Duje Ćaleta-Car je igrao cijeli susret za goste.

Porto i Manchester United su odigrali odličnu utakmicu koja je na koncu završila 3-3.

ManU je već nakon 20 minuta vodio 2-0 golovima Marcusa Rashforda (7) i Rasmusa Hojlunda (20), no Porto je do kraja poluvremena uspio izjednačiti, a strijelci su bili Pepe (27) i Samu Omorodion (34). Obojica su bila zaslužna i za treći gol Porta, Pepe je upisao asistenciju, a mladi 20-godišnji španjolski napadač drugi gol.

ManU je u 81. minuti ostao i s igračem manje nakon što je Bruno Fernandes “pocrvenio”. Portugalskom veznjaku to je drugo isključenje u nizu jer je na “hlađenje” morao i u zadnjem ligaškom susretu protiv Tottenhama koji je porazio “Crvene vragove” sa 3-0. Engleski sastav je u Portu ipak izvukao bod, u sudačkoj nadoknadi je za 3-3 zabio Maguire nakon ubačaja iz kornera.