Erlić skrivio penal u okršaju protiv Genoe i Badelja

Nogomet 22. pro 202321:46 0 komentara
xLucaxDiliberto IPAxSportx via Guliver

U susretu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je na gostovanju pobijedila Sassuolo sa 2-1, dok je Lazio kao gost porazio Empoli sa 2-0.

Genoa je do pete pobjede ove sezone stigla preokretom u drugom dijelu.

Sassuolo je poveo u 28. minuti golom Andree Pinamontija, a izjednačio je Albert Gudmundsson u 64. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Martin Erlić igrajući rukom. Pobjedu gostima donio je Caleb Ekuban u 87. minuti.

Kod domaćina je cijeli susret odigrao Erlić, dok je Milan Badelj za goste igrao do 74. minute.

Tri gostujuća boda dohvatio je i Lazio porazivši Empoli sa 2-0. Strijelci su bili Matteo Guendouzi (9) i Mattia Zaccagni (67). Toma Bašić nije nastupio za goste.

Večeras se još sastaju Monza i Fiorentina, te Salernitana i Milan.

Na ljestvici vodi Inter sa 41 bodom, Juventus na drugom mjestu ima 37 bodova, dok je treći Milan sa 32 boda. Lazio drži devetu poziciju sa 24 boda, dok je Genoa na 14. mjestu sa 19 bodova.