Drugi najstariji engleski klub okrenuo 4:0 i ušao u finale

Nogomet 19. svi 202310:27 0 komentara
Nick Browning News Images via Guliver

Bivši engleski nogometni prvak Sheffield Wednesday ostvario je podvig plasiravši se u finale doigravanja "League One" nakon što je nadoknadio zaostatak 0-4 iz utakmice protiv Peterborough Uniteda.

Sheffield Wednesday je drugi najstariji profesionalni nogometni klub u Engleskoj, osnovan 1867. godine, te jedan od najuspješnijih u engleskom nogometu.

Četiri puta je bio engleski prvak, tri puta je osvojio FA kupa, a po jednom Liga kup i FA Community Shield. Međutim, posljednji put je u elitnom razredu engleskog nogometa igrao 2000. godine, a zadnje dvije sezone The Owlsi igraju u League One, trećem razredu engleskog nogometa.

Ove sezone na korak su do povratka u Championship nakon što su velikim preokretom izborili finale kvalifikacija.

U prvom susretu Peterborough United je slavio sa 4-0, no Wednesday je u uzvratu nakon produžetaka pobijedio sa 5-1, a potom boljim izvođenjem jedanaesteraca sa 5-3 zborio finale.

Domaćin je poveo u devetoj minuti golom Michaela Smitha iz jedanaesterca, na 2-0 je povisio Lee Gregory u 25. minuti, da bi Reece James u 71. minuti zabio za 3-0.

Kada se već činilo kako će Peterborough United izdržati, domaćin je golom Liama Palmera u osmoj minuti nadoknade izborio produžetak. Lee Gregory je u 105. smanjio na 4-1, a Callum Paterson je u 112. minuti zabio za 5-1.

Prilikom izvođenja kaznenih udaraca domaći igrači su bili sigurni, zabivši svih pet golova, dok je na suprotnoj strani tragičar postao Dan Butler promašivši u drugoj seriji.

“Svi su nas otpisali. Svi su nam rekli da to ne možemo učiniti, ali to je nevjerojatno”, rekao je kapetan Barry Bannan za Sky Sports.

U finalu doigravanja na Wembleyju, klub iz Sheffielda će se susresti s Barnsleyem ili Boltonom.

“Imamo još jednu utakmicu do kraja. Navijači su bili ključni, oni su gurali igrače preko crte”, rekao je menadžer Darren Moore.