Drmić već dvije utakmice izvan zapisnika: Je li ga Jakirović otpisao?

Hrvatska 26. stu 202311:22 0 komentara
AP Photo/Matthias Schrader via Guliver Images

Dinamo je u 16. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Osijek 2:1. Marko Bulat doveo je zagrebački klub u vodstvo u 24. minuti, a 17-godišnji Anton Matković izjednačio je u 75. minuti. Dinamo je ipak došao do slavlja golom Gabriela Vidovića u 90. minuti. Susret je obilježio povratak najboljeg igrača Dinama Bruna Petkovića.

S druge strane, njegov konkurent u napadu Josip Drmić drugu HNL utakmicu zaredom nije bio ni na klupi, odnosno posljednji nastup imao je protiv Varaždina (1:1) 5. studenog, kada je odigrao 59 minuta. Priliku je protiv Osječana dobio čak i pomalo zaboravljeni Deni Jurić, koji je ušavši u 87. minuti upisao prvi službeni nastup ove sezone. Od ostalih napadača Sandro Kulenović propustio je utakmicu zbog žutih kartona, dok je Mahir Emreli ostao na klupi.

Trenera Dinama Sergeja Jakirovića na konferenciji za medije nakon susreta pitali su je li otpisao Drmića. “Nije otpisan, odlučili smo se za Petkovića, Emrelija i Jurića jer jako dobro treniraju”, odgovorio je Jakirović.

Prema podacima Transfermarkta, Drmić je ove sezone upisao 12 nastupa za Dinamo u svim natjecanjima. Uglavnom ulazeći s klupe, postigao je šest pogodaka, a najbolji susret bio mu je protiv Rudeša (5:1) jer je posljednjem klubu lige zabio hat-trick za 63 minute igre. Isti broj golova dao je niželigašu Orioliku (8:0) u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa.

Drmić je dobro iskoristio nedavnu reprezentativnu pauzu, tijekom koje je Dinamo u prijateljskom susretu savladao Šokadiju iz Babine Grede (8:0). Slavonskom klubu, koji se natječe u Međužupanijskoj ligi Osijek-Vinkovci, također je zabio tri gola, no to ga nije dovelo do zapisnika za derbi s Osijekom.