Dinamo potpisao novog desnog bočnog: Došao bez odštete iz francuskog Nantesa

Hrvatska 7. velj 202418:43 0 komentara
Dinamo Zagreb

Dinamovu će momčad u nastavku proljetne polusezone osvježiti dosadašnji branič francuskog prvoligaša Nantesa, 25-godišnji Ronaël Pierre-Gabriel. S maksimirskim je klubom ove srijede potpisao višegodišnji ugovor, u momčadi trenera Sergeja Jakirovića ponajprije će konkurirati za ulogu desnog beka, ali može pokriti i lijevu stranu obrambenog reda kao i obje stoperske pozicije.

Prošao je školu Saint Etiennea gdje je, po dolasku u prvu momčad, stasao uz sadašnjega Dinamova braniča, Kevina Theophilea. U Saint Etienneu su zajedno igrali gotovo tri sezone pri čemu su kao bek i stoper najčešće držali desnu stranu obrane.

U Nantesu je bio od kolovoza prošle godine, a u prosincu je otpisan dolaskom novog trenera Jocelyna Gourvenneca. Za Nantes je odigrao 12 utakmica, ali priliku je uglavnom dobivao s klupe. Zadnju utakmicu odigrao je početkom prosinca protiv PSG-a kad je u porazu 2:1 čuvao Kyliana Mbappea. Najviše je igrao za Brest – 62 utakmice. U prvoj francuskoj ligi skupio je 124 nastupa, a u Bundesligi i Primeri po osam.

U Dinamo stiže nakon teške ozljede desnog beka Sadegha Moharramija i za minutažu će se boriti sa Stefanom Ristovskim.