De Rossijeva Roma melje sve redom, pala je i Monza

Nogomet 2. ožu 202420:34 0 komentara
Jonathan Moscrop Sportimage via Guliver Image

Uvjerljivi su bili nogometaši Rome u subotnjem susretu 27. kola talijanske Serie A, u gostima su pobijedili Monzu 4-1.

Rimljani su do dva gola prednosti došli krajem prvog poluvremena nakon što su domaću mrežu pogađali Pellegrini u 38. i Lukaku u 42. minuti. Sve je riješeno kada je Dybala u 63. minuti postigao pogodak za 3-0, dok je potom Paredes realizirao jedanaesterac za 4-0. U 87. minuti Carboni je tek dao počasni pogodak za Monzu.

Nakon ove pobjede Roma je privremeno stigla na peto mjesto ljestvice, preskočila je Atalantu. Monza je ostala na 11. mjestu.

U prvom subotnjem ogledu 27. kola nije bilo pobjednika, nogometaši Udinesea i Salernitane su odigrali 1-1. Gosti su poveli već nakon deset minuta igre, a strijelac je bio francuski napadač Tchaouna. Sve do nadoknade prvog dijela gosti iz Salerna su čuvali minimalnu prednost, ali je tada na 1-1 izjednačio Kamara.

To je bio i konačan rezultat premda je u 64. minuti domaćin upao u nove probleme. Tada je drugi žuti karton dobio Ebosele i sve do kraja Udinese je imalo igrača manje, ali je sačuvalo jedan bod u svom džepu.

Hrvatski nogometaši Domagoj Bradarić i Toma Bašić odigrali su cijelu utakmicu za goste iz Salerna koji su ostali na posljednjem mjestu ljestvice i najbliži klubovi, Verona, Sassuolo i Cagliari, im bježe za šest bodova. Udinese je na 14. mjestu ljestvice. Udinese je već petnaesti put ove sezone u Serie A remiziralo.

Nedjeljni parovi su Verona – Sassuolo, Empoli – Cagliari, Frosinone – Lecce, Atalanta – Bologna i Napoli – Juventus, dok će posljednju utakmicu ovog kola u ponedjeljak odigrati Inter – Genoa.