Dalić ga nije zvao, a Budimir nastavlja briljirati za Osasunu

Nogomet 20. lis 202323:13 2 komentara
Ricardo Larreina via Guliver Images

Odličnu večer imao je hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir koji je bio dvostruki strijelac u pobjedi Osasune 2-0 protiv Granade, u prvom dvoboju 10. kola španjolske LaLige.

Budimir je prvi pogodak postigao u 11. minuti, kad je odlično reagirao na dodavanje Avile, primio loptu u kaznenom prostoru i svladao gostujućeg vratara Ferreiru.

Za drugi gol je 32-godišnji napadač prvo izborio kazneni udarac, a onda ga u 59. minuti sigurnim udarcem realizirati za konačnih 2-0.

“Dobro mu je došlo što je sada odradio dobre pripreme, što nije u reprezentaciji, što ne mora misliti o Svjetskom prvenstvu i drugim stvarima. Od kada smo ovdje, mislim da je ovo najbolji Budimir”, rekao je njegov trener Jagoba Arrasate ranije ove sezone.

S dva je gola Budimir došao do četiri pogotka u novoj sezoni LaLige.

Osasuna je s 13 bodova iz deset nastupa privremeno došla na deveto mjesto. Vodeći Real Madrid ima 24 boda, dva više od drugoplasirane Girone. Granada je sa šest bodova na predzadnjem mjestu.