Chelsea srušio Palace penalom, Vukovi moćni protiv Brentforda

Nogomet 27. pro 202323:04 0 komentara
AP Photo/Alastair Grant via Guliver

Nogometaši Chelseaja i Wolverhamptona ostvarili su pobjede u susretima 19. kola Premier lige.

Chelsea je na Stamford Bridgeu ugostio gradskog rivala Crystal Palace i slavio 2:1 (1:1).

Prva prilika viđena je u devetoj minuti, Mudryk je sjajnom dijagonalom proigrao Maatsena, mladi Nizozemac je izašao sam pred vratara gostiju Hendersona, pucao, ali Mitchell je sve pratio i praktički s gol-crte izbio loptu u polje. .

Samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:0: kombinacija Nkunku – Gusto – Mudryk i Ukrajincu nije bilo teško sa šest metara poslati loptu u vrata Crystal Palacea za treći ovosezonski pogodak.

Mogao je Mudryk udvostručiti prednost u 22. minuti, izašao je sam pred Hendersona, no bivši vratar Manchester Uniteda bio je pobjednik ovog dvoboja.

Susjedi su izjednačili u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Jordan Ayew uputio je idealan centaršut na drugu stativu, domaći igrači zaboravili Michela Olisea, Francuz prihvatio loptu i matirao Djordja Petrovića – 1:1.

Mogli su igrači Crystal Palacea potpuno okrenuti loptu u 55. minuti, Mateta je bio u opasnom prodoru, ali je srpski vratar odlično obranio.

Chelsea nije blistao, već je polako pleo mrežu oko Orlovog gnijezda. U 76. minuti Nicolas Jackson zabio je drugi pogodak za momčad Maurizija Pochettina, ali je poništen nakon provjere VAR-a zbog zaleđa.

Na kraju je u 89. minuti dosuđen jedanaesterac za Chelsea. Prethodno je Eze neoprezno reagirao i faulirao Nonija Maduekea. Upravo je Madueke izveo najstrožu kaznu i svladao Hendersona. za konačnih – 2:1.

Chelsea će već u subotu gostovati kod Lutona, dok Crystal Palace u novom londonskom okršaju dočekuje ekipu Brentforda.

U drugom susretu u istom terminu na drugom kraju Londona sastali su se Brentford i Wolverhampton. Wolvesi su slavili s 4:1.

Čak tri pogotka pala su u razmaku od samo četiri minute, a onda su gosti zabili još jedan i došli do nedostižne prednosti, koju su do kraja utakmice i povećali.