Giroud i Maignan rastužili Napulj, Milan u polufinalu LP!

Champions League 18. tra 202323:06 0 komentara
Jonathan Moscrop Sportimage via Guliver Image

Nogometaši Milana plasirali su se u polufinale Lige prvaka odigravši 1-1 na stadionu Diego Armando Maradona protiv domaćeg Napolija, čime su obranili prednost (1-0) iz milanskog dvoboja.

Vodeći pogodak za Milan postigao je francuski napadač Olivier Giroud u 43. minuti, a velike zasluge pripadaju i asistentu, Portugalcu Rafaelu Leau.

Izjednačio je Victor Osimhen na samom kraju utakmice, u trećoj minuti sučevog dodatka.

Milan je u Napulj stigao s jasnom idejom u čvrstom i pokretljivom obrambenom bloku braniti minimalnu prednost (1-0) stečenu u prvoj utakmici i prijetiti iz brzih kontranapada. Napoli je imao loptu u nogama, više udaraca prema golu (10-4) u prvom poluvremenu, ali su gosti bili konkretniji i bili opasni gotovo svaki put kad bi prešli u suparničku polovicu.

Rafael Leao je bio igrač koji je najviše mučio domaću obranu, a u 21. minuti je zahvaljujući nesmotrenom potezu Marija Ruija izborio kazneni udarac za svoju momčad. Iskusni, 36-godišnji francuski napadač Olivier Giroud preuzeo je ulogu izvođača. Gađao je donji lijevi kut, ali je vratar Napolija Alex Meret pročitao Giroudovu namjeru i obranio udarac.

Francuz se šest minuta poslije mogao iskupiti, ali je Meret još jednom izašao kao pobjednik, obranivši nogama Giroudov udarac iz srca šesnaesterca.

No, kad je treći put došao u priliku za postizanje pogotka, francuski napadač nije pogriješio. Najveći dio posla obavio je Rafael Leao. Portugalac je primio loptu duboko u svojoj polovici, a onda se sjurio po lijevom boku. U punom sprintu je došao do kaznenog prostora, tamo je driblingom slomio Amira Rrahmanija, a onda s ruba peterca poslao povratnu loptu prema sredini. Njegov prodor pratio je Giroud i sa sedam metara ljevicom poslao loptu u desni donji kut za vodstvo Milana.

Domaća momčad je u prvom poluvremenu uspjela postići pogodak, u četvrtoj minuti sučevog dodatka, ali je radost Victora Osimhena kratko trajala. Naime, poljski sudac Szymon Marciniak ispravno je prosudio da je lopta pogodila nigerijskog napadača u ruku prije nego što ju je poslao u mrežu.

Drugo poluvrijeme je proteklo u još većoj nadmoći Napolija, ali momčad Luciana Spallettija nije imala preciznosti u završnici. To se posebno odnosi na Gruzijca Khvichu Kvaratskheliju, koji je iz sličnih situacija u 46. i 58. minuti, iskosa s lijeve strane, pucao snažno, ali preko grede.

Ponajbolji igrač Napolija u ovoj sezoni je definitivno zaslužio epitet “tragičara” u domaćim redovima, kad je u 82. minuti propusti realizirati kazneni udarac. Gađao je donji desni kut, ali je Mike Maignan obranio njegov udarac.

U trećoj minuti sučevog dodatka Napoli je ipak došao do pogotka. Victor Osimhen je zatresao mrežu nakon ubačaja iz kuta Giacoma Raspadorija, ali za preokret je ponestalo vremena.

Milan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Benfice i Intera, u kojem će Inter u srijedu pred svojim navijačima braniti prednost od 2-0 iz prvog dvoboja odigranog u Lisabonu.