LP: De Gea spasio United, preokret Šahtara protiv Rome

David Ramos, Getty Images

U posljednjim utakmicama prvog kruga osmine finala Lige prvaka Sevilla i Manchester United su odigrali susret bez pogodaka, dok je Šahtar nakon preokreta slavio protiv Rome sa 2:1.

Na Sanchez Pizjuanu smo gledali jednu pravu šahovsku partiju, a na kraju je ta partija između Seville i Manchester Uniteda završena neriješenim rezultatom (0:0).

U prvom poluvremenu domaćini su dominirali terenom, a “Crveni vragovi” su se uglavnom orijentirali na čuvanje svog gola. Ipak, prvu ozbiljniju priliku imali su gosti iz Manchestera, ali udarac Lukakua iz izgledne prilike odlazi preko gola. U 28. minuti Correa je prvi opasnije zaprijetio za domaćine, ali David de Gea brani njegov udarac. Nakon toga Sevilla je pritisnula dvostrukog europskog prvaka, a najveću priliku imali su u 45. minuti kada N’Zonzi puca glavom, a De Gea pokazuje sjajan refleks i zaustavlja taj pokušaj.

U nastavku utakmice i dalje su dominirali Andalužani, ali United se uspješno branio. Još jednom je Jose Mourinho postavio čvrsti blok ispred gola svoje momčadi, što mu se na kraju isplatilo jer nisu primili pogodak. Najveću priliku u drugom poluvremenu za Sevillu imao je Lenglet u 64. minuti, koji je dobro pokušao glavom, ali sjajni Španjolac na golu Uniteda i to brani. Do kraja utakmice Sevilla je pokušavala doći do pogotka, a na kraju su ga u 83. minuti i primili, ali pogodak Lukakua je poništen zbog igranja rukom.

U drugoj utakmici dana Šahtar je slavio protiv Rome sa 2:1.

Gosti iz Rima poveli su u 41. minuti kada Džeko šalje odličnu loptu za Cengiza Undera, a ovaj potonji mirno posprema loptu u mrežu.

Ipak, ukrajinski predstavnik u drugom poluvremenu dolazi do preokreta golovima Facunda Ferreyre u 52. minuti, te lijepim pogotkom Freda iz slobodnog udarca u 71. minuti.