KRAJ: Livaković odveo Dinamo u treće pretkolo LP!

GNK Dinamo Zagreb

Modre večeras čeka težak izazov u Rumunjskoj gdje igraju protiv Cluja

1′ Krenula je utakmica na stadionu Constantin Radulescu.

14′ Sjajna akcija Modrih, Gojak je našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i zabio odbijanac, Modri vode 1:0!

19′ Nova prilike za momčad Zorana Mamića, Ivanušec je uputio oštar udarac s 20-ak metara, lopta je prohujala kraj lijeve stative.

21′ Razbudio se i Cluj, prva prilika iz kornera, međutim Deac ju je uputio iznad gola.

25′ Nova prilika za domaću momčad, Gojak spasio čist gol.

40′ Moglo je biti vrlo lako 2:0 za Modre, Oršićev udarac završio na gredi.

45′ Poluvrijeme u Cluju, gledamo sjajnu utakmicu i ono što je najvažnije, Dinamo je u vodstvu.

51′ Theophile-Catherine napravio je prekršaj u kaznenom prostoru, a sudac Nobre dosudio je kazneni udarac za Cluj.

52′ Deac je pucao, no Livaković se bacio kao mačka i obranio, ali Dinamo će morati izdržati 40 minuta sa igračem manje.

54′ Mamić povlači prve poteze: Umjesto Majera u igru ulazi Kastrati, dok je Gavranovića zamijenio Gvardiol.

64′ Pereira je zapucao sa nekih 25 metara, Livaković je loše reagirao i lopta se odbila u gol.

68′ Ušao je Petković umjesto Ivanušeca.

78′ Novi pogodak za Dinamo, i to s igračem manje! Petković se oslobodio svog čuvara u kaznenom prostoru, pucao i Balgradean je obranio, a na odbijancu je bio Kastrati koji je zabio na opće oduševljenje.

90′ Još četiri minute sudačke nadoknade do kraja.

90+2′ Nažalost, novo izjednačenje, Gabriel Debeljuh je zabio za 2:2 i odveo dvoboj u produžetke.

104′ Kakva sada prilika za Dinamo, Kastrati je promašio veliki zicer nakon lijepe akcije.

—————————————————–

Momčad Zorana Mamića također kao i Lokomotiva kreće od drugog pretkola Lige prvaka gdje su dobili jednog od najtežih mogućih protivnika, rumunjski Cluj s kojim će se sučeliti večeras od 20 sati na njihovom terenu.

U Cluj je Mamić poveo 17 igrača i tri vratara. Na put nije otišao Damian Kadzior čiji transfer bi trebao biti služeno objavljen, dok mjesta nije bilo za napadača Sandra Kulenovića.

‘Razmišljamo samo o tome kako ćemo igrati u ovoj utakmici, želimo pobijediti i napravit ćemo sve da to ostvarimo. Nitko od nas ne razmišlja o porazu i mislim da niti jedan sportaš niti momčadi ne razmišljaju negativno prije utakmice ili što će biti ako izgubimo. To nije dobar stav. Mi se fokusiramo na našu igru i na to kako pobijediti Cluj’ – najavio je Mamić gostovanje u Rumunjskoj.

Cluj je prošle sezone bio odličan u Europskoj ligi, dogurali su do nokaut faze gdje ih je na kraju pobijedila kasniji osvajač, odnosno apsolutni vladar spomenutog natjecanja, Sevilla.

SASTAVI

CLUJ: Balgradean – Burca, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu, Chipciu, Deac, Đoković, Pereira – Debeljuh.

DINAMO ZAGREB: Livaković – Leovac, Dilaver, Theophile, Stojanović – Oršić, Ademi, Ivanušec, Gojak – Gavranović, Majer.