Brekalo uspješniji od Pašalića: Fiorentina okrenula Atalantu

Nogomet 17. ruj 202320:33 0 komentara
Matteo Papini via Guliver Images

Nogometaši Fiorentine odradili su uspješan domaći posao u dvoboju četvrtog kola talijanske Serie A, u utakmici s pet golova pobijedili su Atalantu 3-2.

Fiorentina je time upisala drugu ligašku pobjedu u sezoni, a Atalanta drugi poraz.

Gosti su poveli u 20. minuti golom Nizozemca Koopmeinersa. No, reakcija domaćina je bila pozitivna i do kraja poluvremena Fiorentina je povela 2-1. Strijelci su bili Bonaventura u 35. te Martinez u 45. minuti.

U drugom dijelu se nastavila otvorena utakmica s obje strane, a na 2-2 je izjednačio Nigerijac Lookman u 53. minuti. Odluka o pobjedniku pala je u 76. minuti, a toskanski junak bio je strijelac Kouame.

Hrvatski nogometaš Josip Brekalo odigrao je cijelu utakmicu za Fiorentinu, dok je za goste iz Bergama Mario Pašalić zaigrao od 59. minute.

U ponedjeljak se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola, a sastaju se Salernitana – Torino i Verona – Bologna.