Bayern preokretom stigao do teške pobjede u Kopenhagenu

Champions League 3. lis 202323:08 0 komentara
xGonzalesxPhoto DejanxObretkovicx via Guliver

Bilo je dramatično u Danskoj za prvaka Njemačke

Na stadionu Parken u Kopenhagenu nogometaši Bayerna opravdali su ulogu favorita. Nije bilo onako kako su radnici na stadionu napisali na semaforu u pripremama za utakmicu, ali su Bavarci ipak osvojili sva tri boda rezultatom 2:1.

Istina, uz puno sreće.

Nakon razočaravajućeg prvog poluvremena u kojem njemačka momčad nije pokazala gotovo ništa, stvari su se dodatno pogoršale za momčad Thomasa Tuchela kada je Lucas Lerager u 56. minuti doveo autsajdera u vodstvo – 1:0.

Ipak, do kraja susreta individualna kvaliteta Bavaraca došla je do izražaja. Preokret su donijela dvojica supertalentiranih nogometaša – u 67. minuti izjednačio je 20-godišnji Jamal Musiala, a sva tri boda Bayernu donio je 18-godišnji Mathys Tel u 83. minuti.

Ipak, junak u gostujućoj momčadi bio je vratarski veteran 35-godišnji Sven Ulreich. U 95. minuti spasio je stopostotnu priliku za izjednačenje.

Bayern je prvi na ljestvici sa šest bodova, Galatasaray ima četiri boda, Copenhagen ima jedan, dok je Manchester United bez bodova.