Aubameyang pronašao ‘eliksir mladosti’, treća pobjeda u nizu za Marseille

Francuska 10. pro 202322:59 0 komentara
AP Photo/Daniel Cole via Guliver

Nogometaši Olympique Marseillea slavili su s 4-2 (4-1) na gostovanju kod Lorienta u posljednjoj utakmici 15. kola francuskog prvenstva te tako došli do treće pobjede u nizu.

Već nakon devet minuta gosti su imali dva gola prednosti pogocima Chancela Mbembe (3) i Pierre-Emericka Aubameyanga (9). U 33. minuti je Lenardo Balerdi pogodio za 3-0. Romain Faivre je u 41. minuti smanjio zaostatak domaćina, ali već u sljedećoj je Aubameyang svojim drugim golom vratio tri gola prednosti Marseilleu. U drugom poluvremenu je Benjamin Mendy (52) smanjio zaostatak i postavio konačnih 4-2 za goste.

Marseille je s 23 boda skočio na šesto mjesto, dok je Lorient ostao s 12 bodova na 16. poziciji.

Francuski napadač Alexandre Lacazette postigao je sva tri pogotka za Lyon koji je pred svojim navijačima svladao Toulouse s 3-0. Lacazette je u prvom poluvremenu dvaput zatresao mrežu gostiju, u 25. i 29. minuti, a konačnih 3-0 postavio je golom u 80. minuti. Toulouse je najbolju priliku za smanjenje zaostatka imao na kraju prvog poluvremena, ali je domaći vratar Anthony Lopes obranio kazneni udarac Thijsu Dallingi.

Dejan Lovren i Duje Ćaleta-Car bili su u početnoj postavi Lyona i pružili vrlo dobru partiju. Lovren je u 83. minuti napustio igru.

Lyon je unatoč pobjedi s 10 bodova ostao na dnu prvenstvene ljestvice, ali sada ima samo bod manje od predzadnjeg Clermonta i tri boda manje od Toulousea koji je na 15. mjestu.

Nogometaši Bresta slavili su s 1-0 na gostovanju u Metzu i tom pobjedom stigli na peto mjesto ljestvice. Tri boda Brestu donio je Jeremy Le Douaron pogotkom u 75. minuti. Brest je trećom pobjedom u posljednja četiri nastupa došao do 25 bodova i popeo se do petog mjesta na ljestvici, a za četvrtoplasiranim Lilleom, koji je odigrao 0-0 u Clermont-Ferrandu, zaostaje za dva boda.

Strasbourg je praktično u posljednjem napadu na utakmici došao do pobjede 2-1 nad Le Havreom. Vodeći pogodak za Strasbourg postigao je Emanuel Emegha u 21. minuti, a na 1-1 je izjednačio Yoann Salmier u 49. minuti. Konačnih 2-1 postavio je Abakar Sylla u sedmoj minuti sučevog dodatka.

Strasbourg je sa 17 bodova skočio s 14. na 10. poziciju, potisnuvši na 11. mjesto Le Havre, koji je ostao na 16 bodova,

Nogometaši Nice svladali su Reims s 2-1 na svom travnjaku, čime su se zadržali na drugom mjestu s četiri boda zaostatka za vodećim Paris Saint-Germainom. Nica je povela u 55. minuti pogotkom Gaetana Labordea. Gosti su izjednačili u 78. minuti preko Yunisa Abdelhamida, a pobjedu Nici donio je Jeremie Boga golom u 82. minuti.

Nica je devetom pobjedom došla do 32 boda, dva više od trećeplasiranog Monaca, a četiri manje od vodećeg PSG-a.