Arsenal eurogolom Sake stigao do prve pobjede u Premier ligi

Nogomet 12. kol 202316:19 0 komentara
xSimonxTraylenx via Guliver

Aktualni engleski nogometni doprvaci, nogometaši Arsenala u susretu su 1. kola nove sezone Premier lige na svom terenu svladali Nottingham Forest sa 2-1 (2-0).

Arsenal je dominirao gotovo čitavim tijekom susreta te je poveo sa 2-0 golovima prekrasnim Nketiaha (26) i Sake (32) sredinom prvog poluvremena. No, gosti su iz jednog od rijetkih protunapada uspjeli poentirati preko Awoniyija (82) te unijeti neizvjesnost u samu završnicu. Ipak, “topnici” su uspjeli zadržati minimalnu prednost o samog kraja.

Nova sezona u najjačoj nogometnoj ligi na svijetu počela je u petak kada su igrači Manchester Cityja sigurnom 3-0 (2-0) pobjedom na gostovanju kod Burnleyja krenuli u obranu naslova prvaka, a u slavlju protiv povratnika u društvo najboljih sudjelovala su i oba hrvatska reprezentativca Mateo Kovačić i Joško Gvardiol. City je ka pobjedi s dva gola u prvom poluvremenu usmjerio Haaland (4, 46), a pobjedu konačni rezultat postavio je Rodri (75). Kovačić, koji je u City stigao ovoga ljeta iz Chelseaja, u igru je ušao u 23. minuti, dok je Gvardiol svoj debi u Premier ligi upisao ušavši u 79. minuti.

U subotu će još igrati Bournemouth – West Ham United, Brighton and Hove Albion – Luton Town, Everton – Fulham, Sheffield United – Crystal Palace i Newcastle United – Aston Villa, u nedjelju će na travnjak Brentford – Tottenham Hotspur i Chelsea – Liverpool, dok će 1. kolo u ponedjeljak zaključiti Manchester United – Wolverhampton Wanderers.