Ancelotti: Neću se spuštati na razinu Barcelone i tako pokazati nepoštovanje prema španjolskom nogometu

Nogomet 5. velj 202411:59 0 komentara
AP Photo/Joan Mateu via Guliver

Nakon gradskog derbija između Reala i Atletica, bilo je puno govora o suđenju.

U velikom gradskom derbiju Real Madrid i Atletico Madrid su na stadionu Santiago Bernabeu pred 76.732 gledatelja odigrali 1-1 nakon što su gosti izjednačili u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to četvrti “El Derbi Madrileno” ove sezone, pri čemu treći u manje od mjesec dana. U rujnu je Atletico u ligaškom ogledu slavio sa 3-1, potom je Real sredinom siječnja pobijedio sa 5-3 nakon produžetaka u polufinalu Superkupa, da bi se “Rojiblancosi” osvetili 18. siječnja u četvrtfinalu Kupa kralja eliminiravši Real Madrid sa 4-2, također nakon produžetaka. Ovoga puta završilo je 1-1.

“Kraljevski klub” je poveo golom Brahima Diaza u 20. minuti. Diaz nije trebao startati od prve minute, međutim nakon što se za vrijeme zagrijavanja ozlijedio Vinicius Junior, mladi španjolski veznjak je dobio priliku koju je sjajno iskoristio.

Ipak, Atletico je uspio izjednačiti u trećoj minuti sudačke nadoknade. Savić je ubacio jednu dugačku loptu, Memphis Depay je prebacio loptu do Marcosa Llorentea koji je glavom kraj zbunjene Realove obrane zabio za 1-1.

Real Madrid TV, službena televizija Los Blancosa tvrdi kako su oštećeni za čak tri očita jedanaesterca, a tijekom utakmice je Carlo Ancelotti bijesnio na suce, međutim suzdržao se od bilo kakvih javnih komentara nakon susreta te tako dao svojevrsni odgovor Barceloni i njenom treneru Xaviju.

“Profesionalac sam i zato se neću spuštati na njihovu razinu te tako pokazati nepoštovanje prema španjolskom nogometu. Ne pitajte me za to više, ne želim se spuštati na tu razinu jer na njoj nema profesionalizma”, komentirao je Ancelotti koji je aludirao na komentare predsjednika Barcelone i trenera Xavija koji su nedavno tvrdili kako Madriđani konstantno imaju suce na svojoj strani.

Novinari su pitali legendarnog Talijana da prokomentira izjavu predsjednika Laporte, no nije htio dati konkretan odgovor:

“Ponavljam, ne želim se spuštati na njihov nivo. To je sve što imam reći na tu temu!”

Podsjećamo, Xavi je prošli tjedan komentirao suđenje nakon spornog preokreta Reala protiv fenjeraša Almerije:

“Ako kažem što mislim i što je bilo, kaznit će me, ali cijeli svijet je to vidio. Već sam nakon utakmice kod Getafea rekao da se u ovoj ligi događaju stvari koje nisu normalne”, poručio je trener Barce.

Real trenutno drži vodeće mjesto španjolskog prvenstva s 58 bodova, dok je Barcelona trećeplasirana s osam bodova zaostatka.