Euroleague 12. sij 202423:08 > 23:17 0 komentara

Na početku druge četvrtine susreta 21. kola elitnog klupskog natjecanja Maccabi je imao 24 poena prednosti protiv crno-bijelih (37:13), ali nije uspio upisati pobjedu u Štark areni. Drugo poluvrijeme momčad iz Humske odigrala je sjajno i uspjela napraviti najveći preokret u povijesti kluba. Dvije i pol minute prije kraja treće dionice Partizan je izjednačio na 60:60, a kasnije je upisao vrlo važan trijumf u borbi za doigravanje.

Loš start Partizana najavio je potencijalni brodolom. Maccabi je vodio 16:0, a crno-bijeli su prvi koš postigli tek u šestoj minuti.

Partizan je gotovo 15 minuta izgledao vrlo loše, a Maccabi je došao do 22 poena prednosti – 42:20. Od tada su crno-bijeli malo podigli nivo, ali su gosti s dvije trojke ipak ostali na relativno uvjerljivih +16.

Ipak, početkom drugog poluvremena Partizan je pokazao da protiv njih u Areni nema sigurne razlike. Sjajnih prvih pet minuta, serija 15-4 i crno-bijeli zaostaju samo pet poena – 56:51. Do kraja dionice prava rapsodija. Partizan je čak prvi put poveo 67:64, ali je sjajni Baldwin uspio izjednačiti pred posljednjih 10 minuta.

Partizan je iskoristio momentum na svojoj strani i snažno krenuo u četvrtu četvrtinu. Trojkama Smailagića i Jaramaza došlo se do velikih +6 – 75:69. Nakon toga je bilo jasno da je Maccabi potpuno posustao i na kraju su crno-bijeli čak rutinski priveli ovu utakmicu kraju.

Crno-bijeli su 5. studenog 2008. u dvorani “Pionir” gubili od milanske Olimpije 23 razlike, ali su na kraju ipak slavili. Rezultat je tada bio 81:76, a Partizan je 15 godina kasnije uspio popraviti bodovni rekord i upisati 11. trijumf ove sezone.

U ostalim utakmicama večeri, Anadolu Efes je nakon sedam uzastopnih poraza napokon pobijedio. Žrtvu je pronašao u Virtusu iz Bologne kojeg je svladao rezultatom 99:75.

Poraz Virtusa iskoristila je Barcelona i pobjedom nad Žalgirisom prešla na drugo mjesto, odmah iz Reala. U Kataloniji je završilo 91:73.

Nakon dva vezana poraza Baskonia je pobijedila Olympiacos, kojemu je to druga uzastopna utakmica bez pobjede. U Vitoriji je domaćin slavio 80:69.

I konačno, u derbiju začelja Alba je u Lyonu nadigrala Asvel 88:63. Obje momčadi sada su poravnate na dnu s omjerom 4-17.