Euroleague 5. pro 202323:26 0 komentara

Košarkaši Partizana pobijedili su Monaco u 12. kolu Eurolige u beogradskoj Stark areni 89:85.

Teška utakmica u Štark Areni, a crno-bijeli su još jednom pokazali čvrst karakter. Posebno se to može reći za kapetana Kevina Puntera koji je opet bio najbolji kada je bilo najvažnije i Partizan je došao do pete vezane pobjede na domaćem terenu.

Partizan je odlično krenuo, poveo 11:2. No, Monaco je odmah uzvratio i serijom 10-1 stigao do izjednačenja 12:12. Od tada se igra u serijama od šest, sedam vezanih poena, ali ne više. Kad bi jedan tim napravio takav niz, drugi bi odmah odgovorio.

Izjednačeno je bilo pred početak četvrte četvrtine – 51:51. Uslijedio je sjajan start Partizana i serija 12-4 za vodstvo 65:57. Tada, kada se činilo da je utakmica gotova, no Monaco je napravio seriju 9-1 i tri minute prije kraja izjednačio na 66:66.

Nastala je prava drama. Prvo su Caboclo i Nunnally pogodili samo po jedno slobodno bacanje. Tada je Kevin Punter preuzeo odgovornost i poveo crno-bijele na 70:66. Međutim, Mike James uzvratio je tricom za povlačenje na -1. Nunnally je opet završio na liniji slobodnih bacanja, ali je ovoga puta oba puta bio precizan i poveo Partizan na 72:69.

Međutim, Monako je odbio umrijeti. Mike James pogodio je još jednu tricu za 72:72 za izbor produžetka. U njemu su Partizan i posebno Kevin Punter odlično krenuli. Na njegov prodor crno-bijeli su poveli 82:78.

Ipak, James je ubacio još jednu tricu i najavio još jednu veliku dramu. Ubrzo je Jordan Lloyd pogodio koš za novi preokret i vodstvo Monaca 83:82. No, Caboclo je zabio i na drugoj strani, a u posljednju minutu produžetka Partizan ulazi s minimalnom prednošću – 84:83. Na kraju su slobodnim bacanjima Dozier, Smailagić i Nunnally poveli Partizan do pobjede.

U pobjedničkoj momčadi najefikasniji je bio Kevin Punter s 25 poena, Nunnally je ubacio 23, Dozier 15, a Caboclo 13 uz šest skokova. S druge strane Motiejunas je ubacio 23 poena, Mike James 16, uz po osam skokova i asistencija.

Za dva dana Partizan će u Štark Areni ponovo igrati protiv Olimpije iz Milana.