Euroleague 8. velj 202423:01 0 komentara

Madridski Real je poražen na gostovanju u Milanu.

Vodeća momčad košarkaške Eurolige, Real Madrid poražen je na gostovanju kod Milana.

Talijanska momčad šokirala je Hezonju i njegove Los Blancose furioznim prvim poluvremenom, a na predah se otišlo s rezultatom 48:29.

Real je reagirao dobro u drugom poluvremenu, a gosti su na 1:40 do kraja bili na tri koša zaostatka kada je Džanan Musa s pogođena tri slobodna bacanja postavio rezultat 79:76.

Međutim, do kraja utakmice Real je ostao bez zabijenog koša, a pitanje pobjednika riješio je Shavon Shields sa slobodnim bacanjima 15 sekundi do kraja utakmice.

Veliki je ovo korak za Milano koji u turbulentnoj sezoni prožetoj ozljedama mora hvatati ‘zadnji vlak’ za doigravanje. Trenutno drže 12. poziciju s omjerom 11:15.

Najbolji kod Milana bili su Shields i Mirotić s 27 odnosno 23 poena. Mario Hezonja je za Real odigrao 19 minuta, a susret je završio s 11 poena i tri skoka.

Real je još uvijek uvjerljivo prvi s omjerom 22:4.