Suci bježali u svlačionicu, Zvezdi naslov u ABA ligi

ABA League 6. lip 202223:31 > 23:37 0 komentara
Mike Kireev via Guliver Images

U Beogradu Crvena zvezda i Partizan u petoj utakmici odlučivali su o prvaku ABA lige, a dvoboj u Pioniru prekinut je u trećoj četvrtini, da bi naknadno ipak bio nastavljen, a naslov je nakon drame uzela Crvena zvezda.

Utakmica je prekinuta 6:46 mintua prije kraja treće četvrtine pri rezultatu 39:39 kada suci po mišljenju navijača Crvene zvezde nisu sudili korake Lessortu.

S tribina su ubrzo počeli letjeti razni predmeti u teren, a suci su pobjegli u svlačionicu.

Uskoro u svlačionicu otišli i igrači.

Nakon nekog vremena donesena je odluka kako će utakmica nastaviti tek nakon što se dvorana potpuno isprazni. Službeni spiker je poručio kako će, ako navijači Zvezde ne napuste dvoranu, pobjeda i naslov otići u ruke Partizana.

Utakmica je nakon prekida od 50-ak minuta ipak nastavljena pred praznim tribinama. Na kraju je slavila Crvena zvezda 80:77.

Utakmica koja je počela u 20 sati okončana je u 23.30 sati, a ključnom se u svemu pokazala trica Woltersa minutu prije kraja za 78:75 Crvene zvezde. Nakon igre slobodnih bacanja Partizan je došao u šansu izjednačiti tricom u posljednjih devet sekundi. No, dalekometna trica Puntera ostala je daleko od obruča i Crvena zvezda je mogla početi slaviti.

Dejan Davidovac je za pobjednički sastav ubacio 15 poena uz šest skokova i tri ukradene lopte, dok je Nathan Wolters dodao 12 uz sedam asistencija. Kod Partizana je odličnu utakmicu odradio Kevin Punter koji je ubacio 27 poena.

Ovakvim rezultatom Crvena zvezda se po broju trofeja u ABA ligi izjednačila s Partizanom. Obje momčadi imaju po šest naslova, s tim da je Crvena zvezda obranila naslov pobjednika, a najbolja je bila u šest od posljednjih sedam izdanja ovog natjecanja.