Split drugi polufinalist prvenstva Hrvatske

Košarka 5. svi 202420:55 0 komentara
KK Split/Ivica Čavka

Košarkaši Splita plasirali su se u polufinale doigravanja prvenstva Hrvatske, oni su u četvrtfinalu sa 2-0 u pobjedama izbacili Dubrovnik nakon što su u drugoj utakmici u Dubrovniku slavili sa 82-74 (15-12, 28-15, 17-23, 22-24).

Shannon Shorter predvodio je Split sa 17 koševa, dok je Petar Dubelj ubacio također 17 za Dubrovnik.

Odličnom drugom četvrtinom Splićani su se odvojili na 43-27 na poluvremenu, ali borbeni domaćini se nisu predali, serijom 12-4 početkom treće četvrtine su se vratili na jednoznamenkasti zaostatak da bi sredinom posljed nje dionice i izjednačili na 65-65. Uslijedilo je novo odvajanje gostiju na 75-66 dvije i pol minute prije kraja, ali niti tada nije bio kraj jer su domaći tricom Vujičića smanjili na 78-74. Ipak, dalje nisu mogli, Kalajžić s linije slobodnih bacanja i Sullivan polaganjem odveli su Split na sigurnih 82-74.

Split će u polufinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Cibone i Zaboka u kojem je 1-0 za Cibonu.