Spahija više nije trener španjolskog velikana

Košarka 10. lip 20229:30 > 9:38 0 komentara
BEAUTIFUL SPORTS/Wunderl via Guliver Images

Hrvatski košarkaški trener Neven Spahija (59) napustio je španjolskog prvoligaša Baskoniju u kojoj je proveo sedam mjeseci i s kojom je došao do polufinala doigravanja prvenstva.

Baskonia je ispala u polufinalu od Real Madrida nakon čega je Spahiji istekao ugovor. Klub je zatim potvrdio da nekadašnji izbornik Hrvatske neće voditi momčad iduće sezone.

Spahija napušta baskijski klub nakon 53 utakmice tijekom kojih je ostvario 27 pobjeda.

“Zahvalan sam što sam opet mogao biti trener u Euroligi i španjolskom prvenstvu”, rekao je Spahija za klupske medije.

“Ponosan sam što sam se opet mogao voditi ovaj klub te ću mu uvijek biti zahvalan. Sada kada se rastajemo, poželio bih puno uspjeha u budućnosti čitavoj obitelji Baskonije”, dodao je.

Spahija je došao u Baskoniju u studenom 2021. nakon što je smijenjen Duško Ivanović te je dogovorio suradnju do kraja sezone. Sezonu je okončao ulaskom u polufinale doigravanja španjolskog prvenstva gdje ga je u tri utakmice svladao Real Madrid, europski doprvak.

Baskonia je završila na devetom mjestu u Euroligi te se nije bila kvalificirala za završnicu španjolskog kupa u kojoj je sudjelovalo osam momčadi.

Time je završila druga Spahijina etapa u Baskoniji koju je vodio i u sezoni 2007./2008. Tada je osvojio španjolsko prvenstvo, Superkup te se bio plasirao s Baskonijom na Final Four Eurolige. Na tom završnom turniru igranom u Madridu eliminirao ga je moskovski CSKA, koji je zatim osvojio natjecanje.

Baskonia je zahvalila Spahiji na “predanosti, pozitivnom stavu, radu i profesionalizmu od dana kada je došao u klub”. Poželjela mu je “puno sreće i uspjeha u budućnosti, na osobnoj i profesionalnoj razini”.