Ovo se nije dogodilo 60 godina: Portoriko srušio Italiju u kvalifikacijama za OI

Košarka 5. srp 20248:51 0 komentara
Guliver Image

U susretu koji je odlučivao o pobjedniku skupine B kvalifikacijskog turnira za odlazak na Olimpijske igre koji se održava u San Juanu, domaćin Portoriko je pobijedio Italiju 80:69.

Prvi put poslije 60 godina i 13 uzastopnih poraza, Portoriko je svladao Italiju u košarkaškoj utakmici.

Portoriko je tako osvojio prvo mjesto u skupini, u polufinale ide i Italija, dok je Bahrein posljednji. U skupini B Litva je prva, Meksiko drugi, dok se Obala Bjelokosti oprašta.

Poznati su i parovi polufinala, snage će odmjeriti Litva i Italija, te Portoriko i Meksiko. Kao i na preostala tri kvalifikacijska turnira, samo pobjednik ide u Pariz.

Nakon izjednačene prve četvrtine koju je Portoriko dobio sa 15-14, Italija je u drugom dijelu zaigrala bolje. Povela je osam razlike (38-30), a na poluvremenu je imala +5 (40-35). Portoriko je u trećem periodu nadoknadio zaostatak, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo rezultatom 57-57.

Domaćin je sjajno odigrao zadnju četvrtinu, poveo je 11 razlike (75-64) obranivši prednost do kraja.

Portoriko je do pobjede predvodio Jose Alvarado sa 29 koševa, dok je George Conditt dodao 15 koševa. Kod Italije najefikasniji su bili Danilo Gallinari sa 14, te Nico Mannion sa 11 koševa.

Polufinalni susreti su na rasporedu 6. srpnja, a finale dan kasnije.